Bayern po kanadyjską gwiazdę. Rekord MLS!

Bayern po kanadyjską gwiazdę. Rekord MLS!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: The Athletic

Działacze Bayernu są bardzo blisko pozyskania wschodzącej gwiazdy kanadyjskiego futbolu.

Alphonso Davies robi furorę na północnoamerykańskich boiskach i lada moment może rozpocząć popisy na Starym Kontynencie. Od wielu miesięcy piłkarz znajduje się na celownikach ekip z Premier League, ale wiele wskazuje na to, że swoją europejską przygodę rozpocznie jednak w Bundeslidze. „The Athletic” informuje, że obdarzony wielki talentem 17-latek jest coraz bliżej przenosin do Bayernu Monachium.

Bawarczycy zarzucili sieci na młodego skrzydłowego, który w Kanadzie już teraz jest postrzegany jako wielka gwiazda. Mimo młodego wieku zawodnik regularnie występuje w Major League Soccer, a także coraz częściej broni barw seniorskiej reprezentacji swojego kraju.

Dziennikarz Kristian Dyer przekonuje, iż możemy spodziewać się rekordu transferowego MLS. „Die Roten” zdają sobie sprawę ze skali umiejętności gracza i nie szczędzą grosza na jego pozyskanie. Kanadyjczyk ma kosztować 12 milionów dolarów, a do tego mają dojść również różnego rodzaju bonusy, zależne od czynionych przez zawodnika postępów. Oznacza to, że w przeliczeniu na euro mistrzowie Niemiec zapłacą około 10,3 miliona.

Graczem wciąż interesowały się ekipy z Anglii, ale w ich wypadku problemem okazały się konieczne do przeprowadzenia procedury. Davies miałby kłopot z otrzymaniem pozwolenia na pracę, co uniemożliwiło przeprowadzenie transakcji już teraz. Z tego faktu skorzystał Bayern, który wyprzedził konkurencję.

Davies ma kanadyjskie oraz liberyjskie obywatelstwo, ale urodził się w Buduburam w Ghanie, gdzie jego rodzice przebywali w ośrodku dla uchodźców po ucieczce z kraju, w którym panowała wtedy wojna domowa. Gdy miał pięć lat, jego rodzina przeprowadziła się do Kanady. Przygodę z piłką zaczynał w mniejszych klubach w Edmonton, a następnie trafił do akademii Vancouver Whitecaps. Szybko zapracował sobie na grę w rezerwach, a następnie w pierwszym zespole ekipy z MLS.

Na co dzień gra na lewym skrzydle, ale może też występować za napastnikiem. Dla pierwszej drużyny Whitecaps 17-latek zaliczył już 68 spotkań, w których zanotował siedem goli i dziesięć asyst. Kanadyjskie obywatelstwo otrzymał w czerwcu zeszłego roku, co pozwoliło mu zostać następnie zostać najmłodszym debiutantem w seniorskiej reprezentacji tego kraju (w chwili debiutu miał 16 lat, siedem miesięcy i 12 dni). Do tej pory wystąpił w sześciu spotkaniach kadry, zdobył w nich trzy gole.

Oto próbka umiejętności Daviesa. Zapraszamy też do przeczytanie tekstu o wtedy jeszcze 15-letniej wschodzącej gwieździe kanadyjskiej piłki: 
http://transfery.info/93888,mlokos-podbija-ameryke-wszystko-co-warto-wiedziec-o-15-letnim-diamenciku-z-mls.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy