Bayern: Sprzeczne informacje w sprawie transferu Alaby do Anglii

Bayern: Sprzeczne informacje w sprawie transferu Alaby do Anglii fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: AS I Sky Sport

Hiszpańskie i niemieckie media przekazują zupełnie inne informacje na temat zainteresowania Davidem Alabą ze strony Chelsea.

Kontrakt 28-letniego Austriaka z Bayernem jest ważny tylko do 30 czerwca 2021 roku. Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe doniesienia na ten temat, Alaba niemal na pewno opuści Monachium. Christian Falk ze „Sport Bilda” informował niedawno, że Chelsea zamierza rozpocząć z nim konkretne rozmowy w styczniu.

To samo pisze teraz „AS”. Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy Frank Lampard jest wielkim zwolennikiem transferu Alaby i władze Chelsea zamierzają złożyć mu atrakcyjną ofertę. Londyńczycy wierzą w to, że obejmą prowadzenie w wyścigu o jego podpis.

Sky Sport zaprzecza jednak tym doniesieniom. Według tego źródła Alaba nie planuje negocjacji z Chelsea już w styczniu. „The Blues” w ogóle nie zamierzają go z kontraktować, a przynajmniej nie jest to ich priorytetem transferowym. Max Bielefeld uważa, że na ten moment można stwierdzić, iż Alaba na 95 procent nie będzie zawodnikiem Chelsea w przyszłym sezonie.

Bilans obrońcy z trwających rozgrywek w koszulce Bayernu to 13 meczów, gol i asysta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” PSG: Pomocnik zgłasza gotowość na transfer. „Chciałbym mieć taką możliwość” PSG: Pomocnik zgłasza gotowość na transfer. „Chciałbym mieć taką możliwość”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy