Bayern: Sprzeczne informacje w sprawie transferu Alaby do Anglii

Bayern: Sprzeczne informacje w sprawie transferu Alaby do Anglii fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: AS I Sky Sport

Hiszpańskie i niemieckie media przekazują zupełnie inne informacje na temat zainteresowania Davidem Alabą ze strony Chelsea.

Kontrakt 28-letniego Austriaka z Bayernem jest ważny tylko do 30 czerwca 2021 roku. Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe doniesienia na ten temat, Alaba niemal na pewno opuści Monachium. Christian Falk ze „Sport Bilda” informował niedawno, że Chelsea zamierza rozpocząć z nim konkretne rozmowy w styczniu.

To samo pisze teraz „AS”. Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy Frank Lampard jest wielkim zwolennikiem transferu Alaby i władze Chelsea zamierzają złożyć mu atrakcyjną ofertę. Londyńczycy wierzą w to, że obejmą prowadzenie w wyścigu o jego podpis.

Sky Sport zaprzecza jednak tym doniesieniom. Według tego źródła Alaba nie planuje negocjacji z Chelsea już w styczniu. „The Blues” w ogóle nie zamierzają go z kontraktować, a przynajmniej nie jest to ich priorytetem transferowym. Max Bielefeld uważa, że na ten moment można stwierdzić, iż Alaba na 95 procent nie będzie zawodnikiem Chelsea w przyszłym sezonie.

Bilans obrońcy z trwających rozgrywek w koszulce Bayernu to 13 meczów, gol i asysta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy