Benfica odpuszcza w sprawie Perina

Benfica odpuszcza w sprawie Perina fot. Juventus FC
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TVI

Latem Mattia Perin został poddany testom medycznym, co oznaczało, że porozumienie pomiędzy Benficą i Juventusem jest całkowite. Wówczas niespodziewanie Portugalczycy wycofali się z transferu, tłumacząc się wymuszoną absencją golkipera przez cztery kolejne miesiące. Temat miał wrócić zimą...

Po poprzednim sezonie naznaczonym urazami i przegraną walką o podstawowy skład z Wojciechem Szczęsnym, 26-letni Włoch nosił się z zamiarem opuszczenia Allianz Stadium. Wtedy jego angażem zainteresowanie przejawiały takie ekipy jak AS Roma czy AS Monaco. Ostatecznie tylko jeden klub zdołał dojść do porozumienia z Juventusem i była to Benfica.

Transfer miał zamknąć się w kwocie 15 milionów euro, lecz uprzednio przeprowadzono testy medyczne, które były bramkarz Genoi… zwyczajnie oblał. Problemem miał okazać się stan jego ramienia. Wówczas Portugalczycy wypuścili komunikat, że pozyskają zawodnika, ale dopiero po całkowitym wyleczeniu urazu, tj. w styczniu. W międzyczasie oba kluby renegocjowały warunki umowy i według włoskich mediów, „Orły” naciskały na wypożyczenie z opcją kupna po rozegraniu pewnej liczby spotkań. W efekcie Mattia Perin został w Turynie, lecz wydawało się, że jest to tylko przejściowa sytuacja i rzeczywiście zimą trafi on do Lizbony. Wygląda jednak na to, że nic takiego nie będzie miało miejsca.

– Na wstępnie muszę zaznaczyć, że była to sytuacja bez precedensu. Wyruszyliśmy do Włoch, zawarliśmy porozumienie z Juventusem, negocjowaliśmy warunki umowy z agentem zawodnika i ustaliśmy, że nawiążemy pięcioletnią współpracę. Wówczas, tego dnia, kiedy były przeprowadzane testy medyczne, coś poszło nie tak – powiedział Luís Filipe Vieira, prezes Benfiki.

– Szczerze powiedziawszy, to było złe doświadczenie zarówno dla nas, jak i dla gracza. Bardzo chcieliśmy Perina, ale teraz, w obliczu jego problemów zdrowotnych, wątpliwe jest to, abyśmy kiedykolwiek pomyśleli o jego sprowadzeniu – dodał.

Perin w tej chwili leczy uraz pleców, który doskwiera mu już od początku kwietnia. Jak dotąd było mu dane wystąpić w dziewięciu meczach „Starej Damy”. W tym czasie pięciokrotnie zachowywał czyste konto. Jego umowa traci ważność 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy