OFICJALNIE: Oblane testy medyczne Perina. Transfer przełożony, Juventus wściekły

OFICJALNIE: Oblane testy medyczne Perina. Transfer przełożony, Juventus wściekły fot. Juventus
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: SL Benfica | Sky Sport Italia

SL Benfica poinformowała, że Mattia Perin dołączy do klubu dopiero w przyszłym oknie transferowym, ale Juventus powątpiewa w całą operację.

Wszystko wydawało się już dogadane. Juventus i Benfica osiągnęły porozumienie w kwestii sprzedaży Mattii Perina za 15 milionów euro i choć bramkarz leczy obecnie kontuzję pleców, nic nie miało stać na przeszkodzie transakcji. Testy medyczne wzbudziły jednak poważne zaniepokojenie Portugalczyków, okazało się bowiem, że 26-latek wróci do gry dopiero za cztery miesiące, a nie wcześniej, tak jak przewidywano.

„Orły” postanowiły nie ryzykować i wydały oficjalne oświadczenie, w którym poinformowały, że bramkarz pozostanie w Turynie i po rekonwalescencji transfer zostanie dopełniony w styczniu. Kluby miały osiągnąć porozumienie w tej kwestii, ale wygląda na to, że wcale nie jest to tak pewne.

Jak informuje „Sky Sport Italia”, działacze Juventusu są bardzo niepocieszeni ze względu na oświadczenie lizbończyków. Dziennikarz tej stacji, Gianluca Di Marzio, przekazuje, że między stronami doszło do nieporozumienia.

Po nieudanych testach Benfica rozpoczęła starania, mające na celu zmianę warunków transakcji. Zaczęto rozważać wypożyczenie z opcją wykupu, która wchodziłaby w życie po tym, jak piłkarz rozegrałby określoną liczbę spotkań. Kluby dyskutowały, ale niespodziewanie mistrzowie Portugalii opublikowali wspomniany wyżej oficjalny komunikat. To zaskoczyło „Bianconerich”, którzy byli wściekli na takie zachowanie rozmówców. Prezydent Benfiki starał się załagodzić sprawę i przeprosił, ale choć negocjacje mają zostać dziś wznowione, mogą być znacznie utrudnione.

W międzyczasie rękę na pulsie trzymało FC Porto, które również obserwowało sytuację zmiennika Wojciecha Szczęsnego. „Smoki” zgłosiły się do Juventusu z prośbą o więcej informacji na temat stanu zdrowia zawodnika oraz negocjacji i w najbliższym czasie spróbują swoich sił, by przejąć transfer od jednego z największych rywali.

Perin pogodził się już z faktem, iż jego przyszłość związana jest z innym klubem. W Juventusie od początku miał pełnić jedynie rolę wywierającego presję na Szczęsnym, lecz po sezonie golkiper uznał, że chciałby jednak grać w pierwszym składzie. Od tamtej pory trwają poszukiwania nowego pracodawcy dla zawodnika, a Juventus w międzyczasie pozyskał z powrotem Gianluigiego Buffona.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Håland: We wtorek mecz, w środę negocjacje. Norweg spotkał się z potencjalnym nowym klubem! Håland: We wtorek mecz, w środę negocjacje. Norweg spotkał się z potencjalnym nowym klubem! Griezmann: Nie odszedłem z Atlético dla trofeów Griezmann: Nie odszedłem z Atlético dla trofeów Gytkjaer następcą legendy?! Gytkjaer następcą legendy?! Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy