Benítez droższy od Rodgersa. Rekordowy „transfer” trenera coraz bliżej?!

Benítez droższy od Rodgersa. Rekordowy „transfer” trenera coraz bliżej?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail

Jak podają angielskie media, Dalian Yifang zabezpieczyło się na wypadek, gdyby jakiś klub chciał sprowadzić do siebie Rafaela Beníteza. W umowie hiszpańskiego trenera znalazła się bowiem rekordowa klauzula.

Nie tak dawno pojawiły się doniesienia, jakoby w kontrakcie Brendana Rodgersa z Leicester City widniała klauzula umożliwiająca mu odejście za bagatela 14 milionów funtów. To oczywiście odstraszyło zainteresowane kluby, z Arsenalem na czele.

Teraz z kolei „Daily Mail” uchyliło rąbka tajemnicy w kwestii szczegółów umowy Rafaela Beníteza. Przypomnijmy, że Hiszpan jest numerem jeden na liście życzeń West Hamu, choć z drugiej strony „Kanonierzy” również widzieliby go na swojej ławce trenerskiej.

Jest tylko jeden problem, bowiem zgodnie z informacjami powyższego źródła, żeby 59-latek mógł opuścić Dalian Yifang, należy uiścić opłatę w wysokości 20 milionów funtów (blisko 24 miliony euro). W ten sposób chiński klub zabezpieczył się na wypadek odejścia doświadczonego szkoleniowca.

To jednocześnie oznacza, że szanse na powrót zdobywcy pucharu Ligi Mistrzów do Premier League w tym momencie są naprawdę znikome. Dodajmy jednak, że gdyby ostatecznie któraś z ekip zdecydowała się zapłacić wspomnianą kwotę, to uczyniłoby Beníteza najdroższym menedżerem w historii futbolu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE] Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy