Rodgers najdroższym menedżerem w historii futbolu?!

Rodgers najdroższym menedżerem w historii futbolu?! fot. Leicester City FC
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: The Telegraph

Brendan Rodgers może odejść z Leicester City, o ile tylko inny klub zapłaci za niego... 14 milionów funtów.

Według „The Telegraph” Rodgers znajduje się na krótkiej liście kandydatów do zastąpienia zwolnionego z Arsenalu Unaia Emery'ego, między innymi obok Nuno Espírito Santo, Massimiliano Allegriego, Mikela Artety czy Carlo Ancelottiego.

W przypadku menedżera Leicester City sprawa dla Arsenalu nie byłaby jednak łatwa. Z jednej strony Rodgers deklaruje zadowolenie z zajmowanej posady i chęć pozostania na King Power Stadium, z drugiej - „Lisy” zabezpieczyły się na sposobność utraty trenera zapisem kontraktowym, umożliwiającym mu odejście za... 14 milionów funtów.

Spełnienie tego wymogu kwotowego oznaczałoby oczywiście największy „transfer” trenera w historii futbolu. Wcześniej Leicester za Rodgersa zapłaciło niespełna dziewięć milionów funtów, przelanych na konto Celticu.

Wydaje się, że przeprowadzki trenerów zyskają na popularności. Jednym z najciekawszych tego typu ruchów w ostatnim roku było choćby zatrudnienie Juliana Nagelsmanna przez RB Lipsk. Jak informowały niemieckie media, na konto Hoffenheim przy tej okazji powędrowało pięć milionów euro. Już okazało się to złotym interesem, gdyż Nagelsmann został najmłodszym w historii trenerem, który wyszedł z grupy Ligi Mistrzów.

Na ten moment jednak trudno sobie wyobrazić odejście Rodgersa z Leicester City. Raczej angielscy dziennikarze i on sam podkreślają, że w tym klubie wciąż jest dużo przestrzeni na rozwój, tym bardziej że w przyszłym roku nastąpi przeprowadzka do nowego centrum treningowego, zbudowanego kosztem imponujących 90 milionów funtów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy