Berbatow, Sterling a może Sorg - kto strzelił najpiękniejszego gola weekendu? [WIDEO] fot. Transfery.info
Dawid Michalski

Wracamy z wyborami najładniejszej bramki weekendu. Tym razem postawiliśmy na starego wyjadacza, Dymitara Berbatowa, uzdolnionego nastolatka, Raheema Sterlinga i mającego dynamit w nodze, Olivera Sorga.

Zaczynamy od sobotniego spotkania pomiędzy Freiburgiem a Borussią Mönchengladbach. Faworytem tego meczu byli goście, którzy wciąż jeszcze liczą na grę w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, ale gospodarzom również zależało na zwycięstwie. Dzięki niemu odsuneliby widmo spadku już prawie na dobre. Pierwsza połowa należała jednak do "Źrebaków". Mieli osiem sytuacji bramkowych, z czego wykorzystali tylko jedną - w dziewiątej minucie bramkę strzelił Herrmann.  Drugie 45 minut, to już była inna historia. Kilka chwil po wznowieniu gry, stan meczu wyrównał Mehmedi. Następnie Daems nie wykorzystał karnego dla Borussii, a cztery minuty później czerwoną kartkę otrzymał jego kolega, Granit Xhaka. W tym momencie Freiburg rzucił się do ataku, a najlepiej wyszło to Oliverowi Sorgowi, który popisał się atomowym uderzeniem.

Minutę później trzeciego gola strzelił Darida. Na 4-1 podwyższył Mehmedi, a kolejną bramkę na pocieszenie dla Borussii zaliczył Nordtveit. Freiburg odniósł dziewiąte zwycięstwo w tym rozgrywkach i w zasadzie już może myśleć o kolejnym sezonie w Bundeslidze.

Przenosimy się do Anglii, gdzie w niedzielę na Carrow Road doszło do starcia pomiędzy Norwich a Liverpoolem. Dla jednych, jak i drugich było to ważne spotkanie. "Kanarki" walczą o utrzymanie, a "The Reds" o tytuł mistrza Premier League. Różnica w celach, była również widoczna na boisku. Goście, znajdujący się obecnie w niesamowitej formie, rzucili się do ataku i już w czwartej minucie objeli prowadzenie, a fantastycznym uderzeniem popisał się Raheem Sterling, czyli 170 centymetrów magii na Carrow Road.

Później Sterling zaliczył jeszcze asystę przy golu Suareza oraz strzelił kolejną bramkę w drugiej połowie. Norwich jednak tak łatwo się nie poddało i próbowało urwać punkty pretendentom do tytułu, ale trafienia Hoopera i Snodgrassa to było za mało na rozpędzony Liverpool, który tym sposobem wygrał jedenaste spotkanie z rzędu.

Opuszczamy Anglię, by udać się do Francji, a konkretniej do Księstwa Monako. W niedzielę na Stade Louis II gospodarze rozegrali spotkanie z OGC Nice. Dla podopiecznych Claudio Ranieriego liczyło się tylko zwycięstwo, bo w innym przypadku straciliby jakiekolwiek  szansę na dogonienie liderującego PSG. Piłkarze AS Monaco postawili jednak na minimalizm i strzelili tylko jedną bramkę, ale za to jaką! Dymitar Berbatow w chytry sposób ośmieszył bramkarza i obrońców rywala.

Trzeba przyznać, że taka pewność wiążę się nie tylko z umiejętnościami, ale również z ogromnym doświadczeniem, a tym zdecydowanie może się pochwalić Bułgar z AS Monaco.

Mamy też małą perełkę ze Szczecina, gdzie w spotkaniu Regionalnej Ligi Okręgowej pomiędzy Jeziorakiem Szczecin a Intermarche Regi Trzebiatów od razu po pierwszym gwizdku padła bramka dla gości, autorstwa Piotra Krzykowskiego.

I jeszcze jeden mały bonus, pokazujący dlaczego pomimo wyśmienitego sezonu w wykonaniu Suareza, wielu kibiców ciągle nie może go znieść.

Wracając do bramki weekendu - która była najładniejsza? Zapraszamy do komentarzy.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Znów to zrobił... Sandro Tonali oskarżony o obstawianie zakładów po transferze do Newcastle United OFICJALNIE: Znów to zrobił... Sandro Tonali oskarżony o obstawianie zakładów po transferze do Newcastle United Zinédine Zidane opcją dla giganta. Brak znajomości języka nie stanowi problemu Zinédine Zidane opcją dla giganta. Brak znajomości języka nie stanowi problemu Zawodzi w Śląsku Wrocław na całej linii, ale Jacek Magiera jeszcze go nie skreśla. „Popracuję z nim” Zawodzi w Śląsku Wrocław na całej linii, ale Jacek Magiera jeszcze go nie skreśla. „Popracuję z nim” Marcus Rashford niepewny powołania na EURO 2024? „Znajduje się pod presją” Marcus Rashford niepewny powołania na EURO 2024? „Znajduje się pod presją” Wojciech Szczęsny jak Gianluigi Buffon. Juventus ma plan na przyszłość gwiazdy reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny jak Gianluigi Buffon. Juventus ma plan na przyszłość gwiazdy reprezentacji Polski Trzeba będzie zapłacić za niego blisko 47 milionów euro. Kluby z Premier League zainteresowane Trzeba będzie zapłacić za niego blisko 47 milionów euro. Kluby z Premier League zainteresowane Agent Alphonso Daviesa oburzony. „Dostaliśmy ultimatum” Agent Alphonso Daviesa oburzony. „Dostaliśmy ultimatum”