Bernardo Silva reaguje na plotki o transferze do Barcelony. „Manchester City wie, czego chcę”

Bernardo Silva reaguje na plotki o transferze do Barcelony. „Manchester City wie, czego chcę” fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ESPN

Bernardo Silva wypowiedział się otwarcie na temat informacji dotyczących jego nadchodzącej przeprowadzki z Manchesteru City do Barcelony.

Reprezentant Portugalii jest już w drugim letnim okienku transferowym łączony z opuszczeniem szeregów aktualnego mistrza Anglii. Pytany wielokrotnie o przyszłość jednego ze swoich podopiecznych menedżer Pep Guardiola zapewniał, że w zespole „The Citizens” nie będzie zatrzymywany żaden piłkarz, który nie chce kontynuować kariery na Etihad Stadium.

Ofensywny pomocnik nie składał przed rokiem żadnych otwarty deklaracji i po szeregu spekulacji pozostał w Manchesterze City, rozgrywając w nim aż 50 spotkań w ubiegłym sezonie z zanotowanymi trzynastoma trafieniami i siedmioma asystami.

W rozpoczętych zmaganiach obecna sytuacja Bernardo Silvy uległa drobnej zmianie, ponieważ pokusił się on o zabranie głosu po pojawieniu doniesień o jego zbliżającej się przeprowadzce do Barcelony.

- Zawsze mówiłem, że jestem szczęśliwy w Manchesterze City. Nie mam pojęcia, co się wydarzy. Moje relacje z klubem są bardzo szczerze. Wiedzą, czego chcę. Jeśli zostanę, to będę bardzo szczęśliwy. Zawsze szanowałem zespół i dawałbym z siebie wszystko. Jeśli nie zostanę, to zobaczymy, co się stanie - przyznał 28-latek cytowany przez ESPN.

- Manchester City to wielka drużyna. Nie chce u siebie piłkarzy, którzy nie są zadowoleni ze swojej roli. Zawsze nam powtarzają, że jeśli nie jesteśmy szczęśliwi, to możemy odejść. Oczywiście piłka, to biznes, chcą odpowiedniej kwoty, ale moja relacja z klubem jest pełna szacunku. Zawsze byliśmy wobec siebie szczerzy - podkreślił Portugalczyk, dając w ten sposób do zrozumienia, że jego odejście z aktualnego mistrza Anglii jest uzależnione od złożenia dobrej oferty.

Ta rzekomo miała trafić na biurko władz „The Citizens” ze strony wspomnianej „Dumy Katalonii”. Doniesienia podane przez Gerarda Romero o wypracowaniu porozumienia na poziomie 50-55 milionów euro zostały jednak zdementowane przez innych dziennikarzy i na razie trudno wyrokować przy obecnych kłopotach ekipy z Camp Nou, czy będzie ona sobie w stanie pozwolić na sprowadzenie jeszcze jednej światowej klasy zawodnika.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy