Błaszczykowski pójdzie w ślady Piszczka? Też planuje zakończenie kariery reprezentacyjnej!

Błaszczykowski pójdzie w ślady Piszczka? Też planuje zakończenie kariery reprezentacyjnej! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

Jakub Błaszczykowski nosi się z zamiarem definitywnego pożegnania z kadrą narodową po Mistrzostwach Europy w 2020 roku - poinformował „Przegląd Sportowy”.

Występem w starciu ze Słowenią (3:2) swoją przygodę z reprezentacją narodową zakończył Łukasz Piszczek. Już wkrótce to samo planuje uczynić jego przyjaciel Jakub Błaszczykowski.

Obaj panowie przez wiele lat stanowili o sile prawej flanki „Biało-Czerwonych” i Borussii Dortmund. Pierwszy z nich już po Mistrzostwach Świata w 2018 roku uznał, że nie będzie w stanie pogodzić gry w kadrze i klubie, dlatego z uwagi na coraz częściej pojawiającej się problemy zdrowotne postanowił rozstać się z drużyną narodową.

Wiele na to wskazuje, że do takiego samego wniosku doszedł blisko 34-letni skrzydłowy, który rozegrał zaledwie pięć spotkań w trwającym sezonie w barwach Wisły Kraków.

Błaszczykowski liczy na odzyskanie wysokiej formy w nadchodzących miesiącach, co umożliwi mu nie tylko regularne występy w szeregach „Białej Gwiazdy”, ale także otrzymanie powołania na Euro 2020, po którym chciałby oficjalnie rozstać się z kadrą, mimo że wcześniej zarzekał się, że nigdy tego nie zrobi.

Doświadczony skrzydłowy ma na swoim koncie aż 108 rozegranych meczów w reprezentacji Polski i pod tym względem ustępuje pola tylko Robertowi Lewandowskiemu (112). W sumie strzelił 21 bramek dla „Biało-Czerwonych”, w których ostatni występ zanotował w eliminacyjnym starciu z Austrią (0:0).

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy