Boniek o wygasającym kontrakcie Brzęczka. „Nie ma klauzuli gwarantującej prowadzenie drużyny na Euro”

Boniek o wygasającym kontrakcie Brzęczka. „Nie ma klauzuli gwarantującej prowadzenie drużyny na Euro” fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kanał Sportowy

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej był jednym z gości „Kanału Sportowego” i w jego trakcie wypowiedział się między innymi na temat przyszłość Jerzego Brzęczka, którego kontrakt ze związkiem wygasa wraz z końcem lipca.

Przesunięcie Mistrzostw Europy na przyszły rok z powodu koronawirusa było jedynym słusznym wyborem, jakiego mogła dokonać UEFA. Decyzja piłkarskiej centrali na Starym Kontynencie powoduje naturalnie szereg mniejszych lub większych problemów z tego tytułu.

Do jednych z nich należą między innymi kontrakty sporej grupy selekcjonerów, których dalsza przyszłość w poszczególnych kadrach miała rozstrzygnąć się po zakończeniu Euro 2020. Tymczasem niektórzy z nich formalnie są związani z poszczególnymi związkami do końca lipca. W takiej sytuacji znajduje się między innymi Jerzy Brzęczek, o którego przyszłość został zapytany Zbigniew Boniek w trakcie programu na „Kanale Sportowym”.

- Wszystkim trenerom gdzieś tam kończą się umowy. Natomiast teraz nie jest miejsce, czas i pora, żeby nad tą kwestią się zastanawiać i dyskutować - zaczął prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Trener Brzęczek ma kontrakt do 31 lipca w teorii i w praktyce. Żeby było jasne, nie chcę budzić tutaj jakiś spekulacji i na pewno nie chciałbym dziś na ten temat dyskutować. W jego umowie nie ma klauzuli gwarantującej prowadzenie drużyny na Euro. Była tylko taka, która po awansie z automatu przedłużała kontrakt do końca lipca 2020 roku - stwierdził działacz.

- Nikt teraz o tym nie mówi, ale pragnę zauważyć, że w następnym roku odbędą się nie tylko Mistrzostwa Europy, ale i eliminacje Mistrzostw Świata. Obciążenie reprezentacji będzie niesamowicie ważne. Żałuję, że Euro nie jest w tym roku, bo miałem nadzieję, że zostawię Polski Związek Piłki Nożnej ze zdobyciem tytułu mistrza Europy - dodał Boniek.

Trzeba także zaznaczyć, że w podobnym położeniu znajduje się nie tylko Jerzy Brzęczek, ale także wielu selekcjonerów naszych kadr młodzieżowych z Czesławem Michniewiczem na czele.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy