Bonucci: Dlatego odrzuciłem oferty City i United

Bonucci: Dlatego odrzuciłem oferty City i United fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: The Telegraph

Leonardo Bonucci tłumaczy dlaczego nie zdecydował się na grę w Premier League.

Włoch od dawna uchodzi za jednego z najlepszych obrońców na świecie. Jego renoma nieco spadła po rocznej, niezbyt udanej przygodzie w Milanie, ale zawodnik wciąż wzbudzał zainteresowanie największych ekip. Nie od dziś wiadomo też, że gracz był łączony z przenosinami do Anglii, a szczególnie chętne na jego pozyskanie były drużyny z Manchesteru.

- Prawdę mówiąc, miałem możliwość, żeby grać zarówno dla Manchesteru City, jak i United - powiedział Bonucci w wywiadzie dla „The Telegraph”.

„Obywatele” poważnie zabiegali o stopera w 2016 roku. W mediach roiło się od spekulacji, a Anglicy wykładali naprawdę duże pieniądze, Juventus nie był jednak skory do negocjacji.

- W przypadku City, kiedy otrzymałem ofertę, kontaktowałem się z klubem, ale rozmawiałem też z Juventusem i zdecydowaliśmy, że lepiej będzie, jeśli zostanę w Turynie i dalej będę tam wygrywał.

Mimo tamtej decyzji zawodnik opuścił „Starą Damę” w nie najlepszych okolicznościach rok później, ale ze względu na chorego syna zdecydował się pozostać we Włoszech i trafił do Milanu. Już po roku uznał jednak, że wybór ten nie był najlepszy. Wtedy do akcji wkroczyło United, które desperacko poszukiwało światowej klasy stopera. 

- United? Kiedy powiedziano mi, że istnieje możliwość, żebym mógł wrócić do domu, do Juventusu, przestałem po prostu słuchać jakichkolwiek innych ofert, chciałem tylko wrócić do „Juve” - tłumaczy piłkarz.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Komunikat Premier League w sprawie wznowienia rozgrywek | 125 milionów funtów dla niższych lig OFICJALNIE: Komunikat Premier League w sprawie wznowienia rozgrywek | 125 milionów funtów dla niższych lig Sebastian Mila wybrał pięciu najlepszych pomocników świata Sebastian Mila wybrał pięciu najlepszych pomocników świata UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy