Bonucci: Dlatego odrzuciłem oferty City i United

Bonucci: Dlatego odrzuciłem oferty City i United fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: The Telegraph

Leonardo Bonucci tłumaczy dlaczego nie zdecydował się na grę w Premier League.

Włoch od dawna uchodzi za jednego z najlepszych obrońców na świecie. Jego renoma nieco spadła po rocznej, niezbyt udanej przygodzie w Milanie, ale zawodnik wciąż wzbudzał zainteresowanie największych ekip. Nie od dziś wiadomo też, że gracz był łączony z przenosinami do Anglii, a szczególnie chętne na jego pozyskanie były drużyny z Manchesteru.

- Prawdę mówiąc, miałem możliwość, żeby grać zarówno dla Manchesteru City, jak i United - powiedział Bonucci w wywiadzie dla „The Telegraph”.

„Obywatele” poważnie zabiegali o stopera w 2016 roku. W mediach roiło się od spekulacji, a Anglicy wykładali naprawdę duże pieniądze, Juventus nie był jednak skory do negocjacji.

- W przypadku City, kiedy otrzymałem ofertę, kontaktowałem się z klubem, ale rozmawiałem też z Juventusem i zdecydowaliśmy, że lepiej będzie, jeśli zostanę w Turynie i dalej będę tam wygrywał.

Mimo tamtej decyzji zawodnik opuścił „Starą Damę” w nie najlepszych okolicznościach rok później, ale ze względu na chorego syna zdecydował się pozostać we Włoszech i trafił do Milanu. Już po roku uznał jednak, że wybór ten nie był najlepszy. Wtedy do akcji wkroczyło United, które desperacko poszukiwało światowej klasy stopera. 

- United? Kiedy powiedziano mi, że istnieje możliwość, żebym mógł wrócić do domu, do Juventusu, przestałem po prostu słuchać jakichkolwiek innych ofert, chciałem tylko wrócić do „Juve” - tłumaczy piłkarz.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Pogba błyskawicznie odpowiedział na doniesienia mediów o chęci zakończenia reprezentacyjnej kariery Pogba błyskawicznie odpowiedział na doniesienia mediów o chęci zakończenia reprezentacyjnej kariery OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka 30 najbardziej lojalnych piłkarzy z pięciu topowych europejskich lig 30 najbardziej lojalnych piłkarzy z pięciu topowych europejskich lig Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Grosicki dostał prywatny deadline. We wtorek pozna decyzję co do transferu Grosicki dostał prywatny deadline. We wtorek pozna decyzję co do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy