Bonucci: Dopiero wtedy zrozumiałem, że popełniłem błąd

Bonucci: Dopiero wtedy zrozumiałem, że popełniłem błąd
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Corriere dello Sport

Leonardo Bonucci opowiedział o burzliwym okresie, w którym opuścił Juventus oraz o swoich planach na przyszłość.

Defensor miał zostać twarzą odbudowywanego Milanu i pełnił funkcję kapitana zespołu już zaraz po swoim niespodziewanym transferze. Przygoda na San Siro zakończyła się dla niego jednak równie nieoczekiwanie, jak się rozpoczęła. Mimo wcześniejszych deklaracji o długofalowym projekcie, już po roku zawodnik wrócił do Juventusu.

Powodem wcześniejszego odejścia miały być przede wszystkim spory z Massimiliano Allegrim. „Leo” przyznaje, że nie był to dla niego łatwy czas.

- Różne rzeczy wydarzyły się w ciągu ostatnich czterech miesięcy mojego poprzedniego pobytu w Juventusie - przyznaje w wywiadzie dla „Corriere dello Sport”.

- Ucierpiała moja duma, co wpłynęło na mnie jako na osobę, nie potrafiłem tego tak zostawić. Później, po czasie i patrząc z zewnątrz, zrozumiałem, że odejście z Juventusu nie było dobrą decyzją. Tylko tutaj i tylko w tej koszulce jestem w stanie wyrazić swój potencjał na oraz poza boiskiem. Wróciłem tu dzięki prezydentowi Agnelliemu i mojemu agentowi, miałem szczęście, bo zrozumiałem, że tylko tego chciałem.

Spora część kibiców „Bianconerich” nie była zadowolona z powrotu Włocha. Allegri regularnie wystawia go w pierwszym składzie, przez co nieraz podczas meczów mistrzów Italii można usłyszeć gwizdy, gdy tylko Bonucci jest przy piłce. Wygląda jednak na to, że sympatycy „Starej Damy” muszą się przyzwyczaić do obecności 31-latka, ponieważ ten nie wyklucza, iż zostanie w Turynie również po zawieszeniu butów na kołku.

- Moim marzeniem jest zostanie trenerem wielkiego klubu, może Juventusu - stwierdził.

- Właśnie dlatego obserwuję i szukam sekretów na sukces różnych trenerów, którzy starali się wykrzesać ze mnie co najlepsze. Allegri? Mieliśmy burzliwą dyskusję, ale inteligentni i dojrzali ludzie podają sobie dłoń i skupiają się na wspólnych celach. Szkoleniowiec musi mieć dar inteligencji, który pozwala mu zarządzać w szatni tak istotnej jak ta Juventusu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Legia Warszawa reaguje na zachowanie Williama Rémy’ego Legia Warszawa reaguje na zachowanie Williama Rémy’ego LaLiga: Koronawirus nie jest jedynym problemem. Rządowy dekret w sprawie zakazu reklamy hazardu może doprowadzić do bankructwa SIEDMIU klubów LaLiga: Koronawirus nie jest jedynym problemem. Rządowy dekret w sprawie zakazu reklamy hazardu może doprowadzić do bankructwa SIEDMIU klubów Benzema skomentował zamieszanie z Viníciusem Júniorem Benzema skomentował zamieszanie z Viníciusem Júniorem Bayern Monachium: Alarm w sprawie Alaby Bayern Monachium: Alarm w sprawie Alaby Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy