Boruc wykreślony z księgi rekordów Guinnessa. Jest nowy rekordzista pod względem odległości, z której zdobyto gola [WIDEO]

Boruc wykreślony z księgi rekordów Guinnessa. Jest nowy rekordzista pod względem odległości, z której zdobyto gola [WIDEO]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: GuinnessWorldRecords.com | The Telegraph

Oficjalna witryna internetowa księgi rekordów Guinnessa poinformowała, że padł właśnie nowy rekord, jeśli chodzi o bramkę zdobytą z największej odległości w meczu piłki nożnej. Jego autorem jest Tom King.

W 2013 roku Artur Boruc został zaskoczony przez Asmira Begovicia w meczu Premier League. Bośniak kopnął piłkę z odległości 91,9 metra, a słynny już wiatr na Britannia Stadium (dziś Bet365 Stadium) sprawił, że Polak nie zdołał przewidzieć zachowania futbolówki i musiał następnie wyciągać ją z bramki.

10 miesięcy później ówczesny gracz Stoke City znalazł się w księdze rekordów Guinnessa. Przy jego nazwisku zapisano gola strzelonego z największej odległości. To już jednak przeszłość.

Od dzisiaj oficjalnie rekordzistą jest Tom King, który we wtorkowej konfrontacji na poziomie League Two z Cheltenham Town (1:1) wpisał się na listę strzelców. Piłka pokonała 105 jardów, a więc 96,01 metra.

Bramkarz Newport County nie kryje radości z tego faktu.

– Jestem przekonany, że będzie mówiło się o tym jeszcze długo. Ja osobiście jestem dumny i wiem, że moja rodzinna również poczuje to, co ja. Nawet o czymś takim nie marzyłem, ale teraz mam nadzieję, że już nigdy nikt mnie nie przebije, a ja będę mógł pochwalić się tym dokonaniem wnukom – oznajmił podekscytowany Walijczyk.

25-latek na swoim koncie ma kilka powołań do walijskiej kadry narodowej, ale jak dotąd jeszcze w niej nie zadebiutował. Jego dorobek z trwającego sezonu to siedem spotkań, trzy czyste konta i oczywiście jedno trafienie, które z pewnością zapamięta na bardzo długo.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Kamiński szykuje się do wolnego transferu. Może trafić do uznanego niemieckiego klubu Marcin Kamiński szykuje się do wolnego transferu. Może trafić do uznanego niemieckiego klubu Bayern Monachium: Ujawniono zarobki piłkarzy. Klub płaci im od 2,5 do 22 milionów euro rocznie Bayern Monachium: Ujawniono zarobki piłkarzy. Klub płaci im od 2,5 do 22 milionów euro rocznie CIES: Najbardziej doświadczone talenty urodzone po 2000 roku. Dwóch Polaków w zestawieniu CIES: Najbardziej doświadczone talenty urodzone po 2000 roku. Dwóch Polaków w zestawieniu FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy