Borussia Dortmund celuje wysoko. Priorytetowy transfer z PSG

2024-05-15 22:50:11; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Borussia Dortmund celuje wysoko. Priorytetowy transfer z PSG
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: L’Équipe

Randal Kolo Muani z Paris Saint-Germain znajduje się na szczycie listy życzeń Borussii Dortmund - przekonuje „L’Équipe”.

Ekipa z Parc des Princes zabiegała minionego lata bardzo długo o pozyskanie reprezentanta Francji z Eintrachtu Frankfurt. Ostatecznie udało się jej tego dokonać tuż przed zamknięciem okna po wyłożeniu 80 milionów euro i dodatkowych pięciu milionów euro zawartych w formie bonusów.

Po takiej dużej inwestycji wielu kibiców, ekspertów czy dziennikarzy oczekiwało natychmiastowych efektów w postaci zdobywanych regularnie bramek i zaliczanych asyst.

Tymczasem Randal Kolo Muani prezentował się dość przeciętnie w trwających rozgrywkach, które zakończy w barwach Paris Saint-Germain najprawdopodobniej z dorobkiem dziewięciu trafień i sześciu asyst w 39 meczach.

Te liczby nie mogą mu zapewnić stuprocentowego pozostania w klubie, co pokazują ostatnie doniesienia o możliwym poświęceniu go na rzecz sprowadzenia Chwiczy Kwaracchelii z SSC Napoli.

Z kolei teraz dziennikarze „L’Équipe” uważają, że reprezentant Francji może również dobrze ponownie wylądować w Bundeslidze, gdzie w sposób priorytetowy jego sprowadzenie traktują działacze Borussii Dortmund.

Drużynie z Signal Iduna Park zależy przede wszystkim na jego wypożyczeniu z zawartą opcją definitywnego wykupu. W ostateczność ma też się zgodzić na natychmiastowe pozyskanie go za rekordowe w swojej skali 50 milionów euro.

Wspomniane źródło określa szanse finalisty Ligi Mistrzów na ściągnięcie 25-letniego napastnika za bardzo małe, ponieważ kierownictwo PSG nie jest w żadnym stopniu zainteresowane rozstaniem z nim.

Nawet w przypadku otwartej woli mistrza Francji trudno sobie wyobrazić, żeby drużyna z Niemiec była gotowa na poniesienie wspomnianego wydatku. Zwłaszcza, że ostatnie doniesienia wskazywały na to, że nie dysponuje zbyt dużym budżetem i bardziej przychylnym okiem spogląda w kierunku tańszego w sprowadzeniu oraz utrzymaniu Serhou Guirassy'ego.