Borussia Dortmund z czarnym scenariuszem na wypadek braku awansu do Ligi Mistrzów. Trzy gwiazdy na sprzedaż

Borussia Dortmund z czarnym scenariuszem na wypadek braku awansu do Ligi Mistrzów. Trzy gwiazdy na sprzedaż fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kicker

Borussia Dortmund przygotowuje awaryjny plan na załatanie dziury w klubowym budżecie na wypadek braku wywalczenia awansu do Ligi Mistrzów. Zakłada on sprzedaż trzech zawodników - Jadona Sancho, Giovanniego Reyny i Raphaëla Guerreiro - przekonuje „Kicker”.

Ekipa z Signal Iduna Park prezentuje się dość przeciętnie w trwających rozgrywkach, dlatego władze klubu postanowiły przedwcześnie zakończyć współpracę z Lucienem Favrem i jednocześnie powierzyły misję poprowadzenia zespołu jego dotychczasowemu asystentowi - Edinowi Terziciowi, który ma odpowiadać za wyniki osiągane przez BVB do końca obecnego sezonu.

Po nastaniu tego momentu przedstawiciele Borussii mają zatrudnić docelowego następcę szwajcarskiego szkoleniowca. Z kolei ten może stanąć przed zrealizowaniem bardzo ambitnego planu w przypadku uplasowania się przez drużynę z Dortmund poza strefą gwarantującą udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Dziennikarze „Kickera” uważają, że wypadnięcie klubu z Signal Iduna Park z grona czołowych europejskich ekip może pociągnąć za sobą daleko idące konsekwencje związane ze sprzedażą kilku wartościowych piłkarzy.

Wspomniane źródło wylicza, że BVB mogłoby ponieść z tego tytuły straty sięgające około 75 milionów euro, co w połączeniu z dalszymi skutkami pandemii koronawirusa zmusiłoby władze niemieckiego zespołu do wystawienia na sprzedaż Jadona Sancho, Giovanniego Reyny i Raphaëla Guerreiro.

Z dostępności wymienionej trójki na rynku z pewnością skorzystałyby czołowe drużyny takie jak Manchester United, Real Madryt czy PSG, które od dłuższego czasu przyglądają się tym zawodnikom.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy