Borussia Mönchengladbach z wyjątkowym strojem na 120-lecie klubu [FOTO]

Borussia Mönchengladbach z wyjątkowym strojem na 120-lecie klubu [FOTO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Borussia Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach zaprezentowała specjalną limitowaną koszulkę z okazji 120-lecia klubu.

Niemiecki klub piłkarski został powołany do życia 1 sierpnia 1900 roku w kraju związkowym Nadrenii Północnej-Westfalii. Od tego momentu zespół popularnych „Źrebaków” zanotował wiele wzlotów oraz upadków w swojej historii.

Do swoich największych sukcesów może bez wątpienia zaliczyć pięciokrotne zdobycie mistrzostwa Niemiec, trzykrotne sięgnięcie po Puchar Niemiec oraz dwukrotne zwycięstwo w Pucharze UEFA.

Do osiągnięcia tych wyników przyczynili się między innymi tacy piłkarze jak Berti Vogts, Uwe Kamps, Herbert Wimmer, Christian Hochstätter, Hans-Günter Bruns, Wolfgang Kleff, Jupp Heynckes, Michael Klinkert, Martin Schneider, Herbert Laumen, Günter Netzer czy Allan Simonsen.

Teraz władze Borussii Mönchengladbach postanowiły w tym trudnym momencie uczcić te sukcesy i razem z firmą Puma przygotowały specjalna limitowaną koszulkę na 120-lecie klubu.

Jubileuszowa koszulka w liczbie 1900 egzemplarzy trafi do otwartej sprzedaży internetowej dokładnie 31 października o godzinie 12:00 i jedna jej sztuka będzie do nabycia za 120 euro.

Z pewnością nie każdy fan „Źrebaków” zdoła zaopatrzyć się w ten wyjątkowy trykot, ale będzie miał za to okazję zobaczyć w nim w akcji piłkarzy swojego zespołu, którzy założą je w nadchodzącym ligowym starciu przeciwko RB Lipsk (31 października o godzinie 18:30).

Koszulka Borussii Mönchengladbach z okazji 120-lecia klubu

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Wisła Kraków: Czas na decydujące rozmowy. Kandydat na trenera przyjeżdża do Polski Wisła Kraków: Czas na decydujące rozmowy. Kandydat na trenera przyjeżdża do Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy