Borysiuk i Makuszewski na wylocie z Jagiellonii Białystok

Borysiuk i Makuszewski na wylocie z Jagiellonii Białystok fot. Jagiellonia Białystok
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Przegląd Sportowy

Ariel Borysiuk, Maciej Makuszewski i Myroslav Mazur opuszczą latem Jagiellonię Białystok - wynika z doniesień „Przeglądu Sportowego”.

Władze Jagiellonii cały czas zastanawiają się nad wyborem nowego trenera. Jednocześnie nie zapominają jednak o kształcie kadry na kolejny sezon. Jak czytamy na łamach „Przeglądu Sportowego”, nie będzie w niej Borysiuka, Makuszewskiego oraz Mazura. Kontrakty całej trójki są ważne do 30 czerwca 2021 roku i nie zostaną przedłużone.

Makuszewski i Borysiuk trafili do Białegostoku zimą 2020 roku. Dla tego pierwszego był to powrót na „stare śmieci”, ponieważ zawodnikiem Jagiellonii był już w latach 2010-2012 przed swoim transferem do Rosji.

31-letni Makuszewski rozegrał w obecnym sezonie 22 spotkania w Ekstraklasie. Strzelił w nich trzy gole i zaliczył cztery asysty. Dorobek 29-letniego Borysiuka jest skromniejszy, bo wynosi 13 ligowych występów. 12-krotny reprezentant Polski spędził na murawie tylko 551 minut.

Przygoda 22-letniego Mazura z „Jagą” rozpoczęła się w lutym. Obrońca z Ukrainy od tamtej pory rozegrał dwa spotkania w lidze. Do tego dorzucił cztery mecze w rywalizujących w III lidze rezerwach (dwa gole).

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Jagiellonia zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli Ekstraklasy. Przed nią jeszcze starcia z Górnikiem Zabrze i Lechią Gdańsk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy