Bośnia i Hercegowina mocno osłabiona przed spotkaniami z Holandią i Włochami [OFICJALNIE]

Bośnia i Hercegowina mocno osłabiona przed spotkaniami z Holandią i Włochami [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Instagram [Edin Dżeko]

Edin Džeko poinformował w mediach społecznościowych o pozytywnym wyniku na obecność koronawirusa w organizmie. Dla Bośniaka oznacza to przerwę w grze.

34-latek przez dłuższy czas był jednym z faworytów do wzmocnienia ofensywy Juventusu, ale koniec końców, wzorem poprzednich okien transferowych, pozostał na Stadio Olimpico. Od tego czasu wrócił do podstawowego składu swojej drużyny i nadal jest ważnym piłkarzem dla Paulo Fonseki.

Portugalczyk w najbliższą niedzielę będzie musiał sobie jednak radzić bez swojego kapitana. Edin Džeko zmaga się z koronawirusem, a jego występ w starciu z Genoą jest wykluczony.

W przyszłym tygodniu zawodnicy wyjadą na zgrupowania reprezentacji i w normalnych okolicznościach, to samo czekałoby Bośniaka. Zakażenie oznacza dla niego również jednak to, że przegapi on dwa spotkania swojej kadry narodowej.

Najlepszy strzelec w historii ekipy z Bałkanów (59 goli w 112 występach) i kapitan nie zagra z Holandią oraz Włochami w Lidze Narodów. To ogromne osłabienie, szczególnie że Bośniacy potrzebują punktów jak mało kto, jeśli chcą utrzymać się w Dywizji A.

Obecnie mają na swoim koncie dwa „oczka” i zajmują ostatnią pozycję w grupie 1, której liderem jest Polska.

Podczas trwających rozgrywek atakujący na poziomie klubowym w siedmiu meczach zdobył trzy bramki i raz asystował. Do gry może on powrócić 22 listopada podczas rywalizacji z Parmą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy