Bramkarz Legii Warszawa zmieni klub w ramach Ekstraklasy?!

2024-06-11 17:26:15; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Bramkarz Legii Warszawa zmieni klub w ramach Ekstraklasy?! Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Radio Kielce

Bramkarz Legii Warszawa, Maciej Kikolski, latem może poszukać dla siebie zatrudnienia w innym miejscu. Według informacji podawanych przez Radio Kielce, chęć pozyskania tego piłkarza przejawia Korona Kielce.

Maciej Kikolski spędził ostatni sezon na wypożyczeniu z Legii Warszawa do GKS-u Tychy. Na zapleczu Ekstraklasy prezentował się bardzo dobrze i był jednym z motorów napędowych drużyny prowadzonej przez Dariusza Banasika.

30 czerwca 2024 roku wygasa jego transfer czasowy i formalnie może wrócić na Łazienkowską. W praktyce jednak jego szanse na regularne występy są nikłe, dlatego wspólnie z agentami powinien szukać dla siebie zatrudnienia w innych barwach. Niewykluczone, że weźmie go jeden z klubów najwyższego szczebla, bo Radio Kielce informuje o zakusach Korony Kielce.

W tym przypadku rozsądne wydaje się wypożyczenie z Legii Warszawa, by mógł łapać cenne minuty. Ten ruch to zysk dla obu stron, bo Kamil Kuzera zyskuje wartościowego golkipera, który wciąż się rozwija.

Dla powodzenia sprawa istotna może być przyszłość Xaviera Dziekońskiego. Wkrótce wygasa bowiem klauzula wykupu z Rakowa Częstochowa i do tej pory Korona nie wpłaciła jeszcze 600 tysięcy złotych na konto jednokrotnego mistrza kraju, co rodzi plotki. Zainteresowanie transferem czasowym Kikolskiego tylko podgrzewa atmosferę.

20-latek rozegrał w poprzednim sezonie na zapleczu Ekstraklasy 34 spotkania i w dwunastu z nich zanotował czyste konto.