Brazylia montuje pakę na igrzyska olimpijskie. Rozmowy w sprawie Neymara i zawodników Realu Madryt

Brazylia montuje pakę na igrzyska olimpijskie. Rozmowy w sprawie Neymara i zawodników Realu Madryt
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Globo Esporte

Globo Esporte pisze, że władzom brazylijskiej federacji zależy na wysłaniu jak mocniejszej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Reprezentacja Brazylii do lat 23 zakończyła niedawny turniej eliminacyjny do igrzysk na drugim miejscu, dając się wyprzedzić tylko Argentynie. „Canarinhos” wywalczyli tym samym awans na imprezę w Tokio. Selekcjoner André Jardine ma oczywiście trzon zespołu, ale rodzima federacja chce go dodatkowo wzmocnić.

Celem numer jeden jest wylot do Tokio Neymara. Prezes brazylijskiego związku rozpoczął już rozmowy z szefem Paris Saint-Germain, Nasserem Al-Khelaifim, mając nadzieję, że wyrazi on zgodę na udział napastnika w turnieju. Sam 28-latek przyznał już, że chętnie pomoże reprezentacji olimpijskiej. W tym miejscu warto przypomnieć, że każda z drużyn może mieć w kadrze trzech zawodników powyżej 23. roku życia.

Jeśli Neymar faktycznie zawita do Tokio, będą to jego trzecie igrzyska. W 2012 roku sięgnął z „Canarinhos” po srebrny, a w 2016 - po złoty medal.

To jednak nie wszystko. Brazylijczycy chcą bowiem wysłać do Japonii również m.in. trio z Realu Madryt - Reiniera, Rodrygo oraz Viníciusa Júniora. Z tej trójki (każdy z nich ma poniżej 23 lat) tylko Reinier uczestniczył w turnieju eliminacyjnym. Rodrygo i Vinícius są już po debiutach w dorosłej reprezentacji. Do tego Brazylijczycy chcieliby, żeby do kadry olimpijskiej wrócił Gabriel Martinelli z Arsenalu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy