Brazylijski piłkarz ofiarą strzelaniny

Brazylijski piłkarz ofiarą strzelaniny
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Globo | AS

Alan Júnior Pereira Alves zmarł w wyniku ran odniesionych w strzelaninie.

„Globo” oraz „AS” informują, że do zajścia doszło w brazylijskim Praia Grande. Alan Pereira, piłkarz ekwadorskiego Club Social y Deportivo Santa Rita, które na co dzień rozgrywa swoje mecze w Serie B, czyli na drugim poziomie rozgrywkowym, został zaatakowany przez dwóch sprawców. 26-latek przebywał w nadmorskiej miejscowości z przyjacielem.

Incydent miał miejsce w piątek w pobliżu boiska piłkarskiego. Według relacji świadków, dwójka znajomych została zaatakowana przez dwóch mężczyzn, którzy oddali strzały jadąc na motocyklu. 26-letni Pereira zmarł na miejscu w wyniku obrażeń odniesionych w wyniku strzelaniny, druga osoba w poważnym stanie została przewieziona do lokalnego szpitala.

Napastnicy natychmiast opuścili miejsce zdarzenia. „Globo” skontaktowało się z byłym trenerem Pereiry, Eberem Luziem, który przyznał, że zawodnik nigdy nie był uzależniony od jakichkolwiek substancji, dlatego tym bardziej nie rozumie powodów ataku. Podobnie twierdzi były kolega z boiska, Marcos Moraes, który mówi, że cechą charakterystyczną Alana była pogoda ducha. Moraes wyraził nadzieję, iż Pereira nie brał udziału w żadnych nielegalnych działaniach.

 Policja prowadzi śledztwo w sprawie zajścia. Na ten moment wiadomo tylko tyle, że zaraz po strzelaninie ofiary zostały przeniesione w bezpieczne miejsce przez przyjaciół drugiego z poszkodowanych, Mafaldo Alexandre Pereiry. Już wtedy jednak Alan był martwy. Służby bezpieczeństwa przesłuchują świadków i poszukują sprawców. Nieznane są motywy ataku.

Alan Pereira występował na pozycji obrońcy. Przed Santa Ritą grał również między innymi dla Vasco da Gama czy Porteguesy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy