Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii

Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii fot. Michael715 / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: The Athletic

Brennan Johnson z Nottingham Forest może wkrótce zasilić Brentford, informuje „The Athletic”. Finalizowane są rozmowy w sprawie przenosin ofensywnego pomocnika do przedstawiciela Premier League.

Brentford to jedno z objawień tego sezonu Premier League. Choć w ostatnich tygodniach wspomniany zespół radzi sobie nieco gorzej, niż na początku sezonu, to i tak zasługuje na duże słowa uznania, bo wielu ekspertów jeszcze kilka miesięcy temu skazywało tę drużyną na spadek.

Na ten moment przewaga nad osiemnastym Norwich City wynosi dziesięć punktów, a więc jest względnie bezpieczna i nic nie wskazuje na to, aby miało być gorzej. Tym bardziej że szykowany jest najdroższy transfer w historii klubu. O sprawie informuje „The Athletic”.

Według tego źródła prowadzone są zaawansowane negocjacje w kwestii przenosin do ekipy Thomasa Franka utalentowanego Brennana Johnsona.

Beniaminek oferuje obecnie za 20-latka 15 milionów funtów, z Nottingham Forest oczekuje za niego 18 milionów funtów. Atmosfera panująca w rozmowach między stronami jest jednak dobra i wszystko wskazuje na to, że dojdą one wkrótce do pozytywnego finału.

Jeśli tak się stanie, już nie Kristoffer Ajer, za którego płacono Celticowi nieco ponad 13 milionów funtów, a właśnie Johnson, trafi na szczyt listy najdroższych piłkarzy w historii Brentfordu.

Johnson, nominalny ofensywny pomocnik, to jedno z objawień tego sezonu zaplecza Premier League. Rozegrał łącznie 26 meczów, w których zdobył pięć bramek, a także notował cztery asysty.

Kontrakt wiąże go z obecnym zespołem do 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy