Brentford rozpoczyna zimowe okno transferowe. Szansa na rekordowy zakup

Brentford rozpoczyna zimowe okno transferowe. Szansa na rekordowy zakup fot. Michael715 / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Sky Sports | Florian Plettenberg [Twitter]

Brentford znajduje się o krok od pierwszego styczniowego wzmocnienia. Kevin Schade z Freiburga zjawi się niedługo w Londynie, gdzie przejdzie testy medyczne. Wszystko zostało już uzgodnione - przekonuje Sky Sports.

Podopieczni Thomasa Franka radzą sobie zaskakująco dobrze w bieżącej kampanii Premier League, okupując siódmą lokatę w tabeli. W trzech pierwszych spotkaniach po wznowieniu rozgrywek drużyna z przedmieść Londynu potwierdziła swoją świetną formę.

„Pszczoły” zanotowały siedem punktów, pokonując Liverpool i West Ham oraz remisując z Tottenhamem. Oczywiście nikt na Brentford Community Stadium nie wygłasza głośno takich aspiracji, aczkolwiek do miejsca premiującego grą w Lidze Europy brakuje im tylko czterech punktów.

Mimo dobrych wyników Thomas Frank zauważa pewne braki w kadrze. 49-letni szkoleniowiec zabiegał szczególnie o wzmocnienie ofensywnych formacji, starając się odciążyć nieco Ivana Toneya, który boryka się dodatkowo z problemami prawnymi.

Formacji do zasilenia jest kilka, lecz wszystko wskazuje na to, iż pierwszym styczniowym podpisem będzie 21-letni skrzydłowy - Kevin Schade.

Londyńska strona negocjowała w sprawie wypożyczenia młodego Niemca od dłuższego czasu. W końcu udało się wypracować pełne porozumienie z Freiburgiem.

Wszechstronny atakujący z nigeryjskim rodowodem udał się już do Londynu, gdzie przejdzie wkrótce testy medyczne. Po nich złoży podpis pod kontraktem z przedstawicielem Premier League.

Schade trafi na Brentford Community Stadium w ramach wypożyczenia do końca sezonu. Porozumienie przewiduje opcję obligatoryjnego wykupu po spełnieniu kilku sportowych warunków. Cała definitywna operacja zamknie się wówczas w około 20 milionach funtów, czyli ponad 22,7 milionach euro. Taka kwota pobiłaby rekord zakupowy klubu ze stolicy Anglii, który wcześniej przeznaczył najwięcej na angaż Keane'a Lewisa-Pottera (19 milionów euro).

Oczywiście, nie wiadomo, czy podana wartość dotyczy kwoty podstawowej, czy uwzględnia również bonusy.

Kevin Schade w bieżącej kampanii nie odgrywał zbyt ważnej roli w układance Christiana Streicha, biorąc udział w 12 spotkaniach. W nich zdobył gola i zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy