Brighton szykuje się do letniej wyprzedaży. Nie tylko Moises Caicedo. Druga z gwiazd wyceniona

Brighton szykuje się do letniej wyprzedaży. Nie tylko Moises Caicedo. Druga z gwiazd wyceniona
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gastón Edul

Brighton & Hove Albion dokonało wycen Alexisa Mac Allistera pod kątem jego ewentualnej sprzedaży w letnim oknie transferowym - poinformował Gastón Edul.

Zespół „Mew” budowany jest od kilku sezonów w oparciu o dokonanie przyszłościowych inwestycji. Władze klubu sporo w ten sposób ryzykują, ponieważ nie każdy z zakontraktowany przez nich graczy spłaci się w bliższej czy dłuższej perspektywie.

Na razie ekipa z AMEX Stadium nie musi się martwić o ewentualne kilka niepowodzeń, ponieważ zainkasowała w ostatnim czasie 58,5 miliona euro za Bena White'a, 24 miliony euro za Leandro Trossarda (obaj Arsenal), 29,2 miliona euro za Yvesa Bissoumę (Tottenham) i 65,3 miliona euro za Marca Cucurellę (Chelsea).

A teraz na horyzoncie jawi się w klubie rekordowa sprzedaż Moisesa Caicedo wycenianego na przynajmniej 100 milionów funtów (111,15 miliona euro).

Ekwadorczyk może jednak nie być jedynym graczem wytransferowanym przez Brighton w nadchodzącym letnim oknie.

Świadczy o tym informacja przekazana przez Gastóna Edula, który przekonuje, że angielska drużyna zgodzi się też na ewentualne przedwczesne zakończenie współpracy z Alexisem Mac Allisterem w przypadku otrzymania za niego propozycji sięgającej minimum 70 milionów euro.

Reprezentant Argentyny i urzędujący mistrz świata przedłużył w październiku ubiegłego roku umowę z obecnym pracodawcą do końca sezonu 2024/2025 z zawartą opcją pozostania w klubie na kolejne dwanaście miesięcy, co pozwala stawiać twarde warunki zespołom zainteresowanym usługami 24-letniego zawodnika.

Środkowy pomocnik trafił do „Mew” z Argentinos Juniors za osiem milionów euro w styczniu 2019 roku. Na dobre swoją przygodę z angielskim futbolem rozpoczął jednak dopiero w połowie kampanii 2019/2020 po zakończeniu okresu wypożyczeń do wspomnianego klubu oraz Boca Juniors.

W trwających rozgrywkach wystąpił w dziewiętnastu meczach, zdobywając w nich siedem bramek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy