Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt

Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt fot. sbonsi / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Calciomercato.com

Gianluigi Buffon w przyszłym tygodniu ma poinformować o swojej decyzji w sprawie dalszej gry. Według „Calciomercato.com” głównym faworytem do jego pozyskania jest Parma.

W maju włoski weteran ogłosił, że definitywnie żegna się z Juventusem, lecz ponownie zaznaczył, iż wcale nie musi to oznaczać zakończenia przez niego kariery. 43-latek uznał, że przez kilka tygodni będzie wysłuchiwał nadsyłanych ofert i jeśli któraś go skusi, podejmie wyzwanie. Jeśli nie? Zakończy karierę. Wygląda jednak na to, że pojawiła się propozycja godna uwagi.

Jak informuje portal „Calciomercato.com”, o krok od pozyskania Buffona jest... Parma. Kariera popularnego „Supermana” może zatem zatoczyć koło.

To właśnie w ekipie „Crociatich” Buffon zaczynał swoją przygodę z profesjonalną piłką. Tam zdobywał swoje pierwsze trofea (Puchar UEFA, Puchar oraz Superpuchar Włoch), a także wyrobił sobie markę, dzięki czemu zadebiutował w reprezentacji Italii, a następnie stał się bohaterem dużego transferu do Juventusu.

Ostatnio o jego usługi zabiegała FC Barcelona, lecz bramkarz uznał, że nie chce być dłużej jedynie rezerwowym. Zakończyć karierę chce w miarę możliwości jako podstawowy zawodnik, o ile rzecz jasna pozwoli mu na to jego dyspozycja.

Swoje oferty składały również Genoa oraz turecki Beşiktaş JK, lecz o ile wzbudziły one zainteresowanie Włocha, ten skłania się raczej ku Parmie.

Najbliższy sezon „Gialloblu” spędzą w Serie B, po tym jak zakończoną już kampanię włoskiej ekstraklasy finiszowali na ostatnim miejscu w lidze. Klub chce jak najszybciej powrócić do krajowej elity, a Buffon może okazać się bardzo pomocny, biorąc pod uwagę jego doświadczenie, a także wciąż dobrą dyspozycję.

W ostatnich sezonach pełnił on głównie rolę rezerwowego, lecz kiedy przyszło mu zastępować Wojciecha Szczęsnego, zazwyczaj stawał na wysokości zadania. Jeśli faktycznie wybierze Parmę, będzie miał okazję po raz drugi w karierze sięgnąć po trofeum Serie B. Wcześniej dokonał tego z Juventusem, kiedy ten był zdegradowany w wyniku afery Calciopoli. Buffon przyznał później, że myślał wtedy o opuszczeniu szeregów „Bianconerich”, lecz paradoksalnie degradacja skłoniła go do podjęcia nowego wyzwania i pozostania w Turynie. Teraz takie wyzwanie może go czekać w Parmie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy