Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt

Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt fot. sbonsi / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Calciomercato.com

Gianluigi Buffon w przyszłym tygodniu ma poinformować o swojej decyzji w sprawie dalszej gry. Według „Calciomercato.com” głównym faworytem do jego pozyskania jest Parma.

W maju włoski weteran ogłosił, że definitywnie żegna się z Juventusem, lecz ponownie zaznaczył, iż wcale nie musi to oznaczać zakończenia przez niego kariery. 43-latek uznał, że przez kilka tygodni będzie wysłuchiwał nadsyłanych ofert i jeśli któraś go skusi, podejmie wyzwanie. Jeśli nie? Zakończy karierę. Wygląda jednak na to, że pojawiła się propozycja godna uwagi.

Jak informuje portal „Calciomercato.com”, o krok od pozyskania Buffona jest... Parma. Kariera popularnego „Supermana” może zatem zatoczyć koło.

To właśnie w ekipie „Crociatich” Buffon zaczynał swoją przygodę z profesjonalną piłką. Tam zdobywał swoje pierwsze trofea (Puchar UEFA, Puchar oraz Superpuchar Włoch), a także wyrobił sobie markę, dzięki czemu zadebiutował w reprezentacji Italii, a następnie stał się bohaterem dużego transferu do Juventusu.

Ostatnio o jego usługi zabiegała FC Barcelona, lecz bramkarz uznał, że nie chce być dłużej jedynie rezerwowym. Zakończyć karierę chce w miarę możliwości jako podstawowy zawodnik, o ile rzecz jasna pozwoli mu na to jego dyspozycja.

Swoje oferty składały również Genoa oraz turecki Beşiktaş JK, lecz o ile wzbudziły one zainteresowanie Włocha, ten skłania się raczej ku Parmie.

Najbliższy sezon „Gialloblu” spędzą w Serie B, po tym jak zakończoną już kampanię włoskiej ekstraklasy finiszowali na ostatnim miejscu w lidze. Klub chce jak najszybciej powrócić do krajowej elity, a Buffon może okazać się bardzo pomocny, biorąc pod uwagę jego doświadczenie, a także wciąż dobrą dyspozycję.

W ostatnich sezonach pełnił on głównie rolę rezerwowego, lecz kiedy przyszło mu zastępować Wojciecha Szczęsnego, zazwyczaj stawał na wysokości zadania. Jeśli faktycznie wybierze Parmę, będzie miał okazję po raz drugi w karierze sięgnąć po trofeum Serie B. Wcześniej dokonał tego z Juventusem, kiedy ten był zdegradowany w wyniku afery Calciopoli. Buffon przyznał później, że myślał wtedy o opuszczeniu szeregów „Bianconerich”, lecz paradoksalnie degradacja skłoniła go do podjęcia nowego wyzwania i pozostania w Turynie. Teraz takie wyzwanie może go czekać w Parmie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy