Buffon: Mecz pożegnalny w reprezentacji Włoch? Jeszcze nie myślę o końcu kariery!

Buffon: Mecz pożegnalny w reprezentacji Włoch? Jeszcze nie myślę o końcu kariery!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Football Italia

Pojawiły się głosy, jakoby Roberto Mancini, selekcjoner reprezentacji Włoch, chciał w najbliższym czasie dać Gianluigiemu Buffonowi szansę pożegnania się z kadrą narodową. Bramkarz Juventusu odniósł się do tego podczas najnowszego wywiadu.

Dzisiejszego wieczoru 41-latek zwołał konferencję prasową, na której ujawnił, że został Ambasadorami Dobrej Woli ONZ i tym samym zaangażuje się w Światowy Program Żywnościowy (WFP). Przy okazji tego wydarzenia bramkarz Juventusu udzielił kilku wypowiedzi, odnosząc się również do pomysłu Roberto Manciniego, o którym pisała „La Gazzetta dello Sport”. Włoski trener ponoć rozważa powołanie do kadry Daniele De Rossiego oraz Gianluigiego Buffona w celu umożliwienia im pożegnania z reprezentacją „Azzurrich”.

– Mecz pożegnalny w reprezentacji Włoch? To miłe ze strony Manciniego, ale jeszcze nie myślę o końcu kariery! Gdybym podjął decyzję o zawieszeniu korków na kołku, a pomysł nadal byłby aktualny, czemu nie – oświadczył.

– Co do przyjęcia zaproszenia do inicjatywy ONZ, chcę jasno zaznaczyć, że moim głównym zajęciem jest gra w piłkę nożną, utrzymując się cały czas wśród najlepszych, ponieważ jestem w dobrej formie. Będzie czas, aby być na boisku i doświadczyć pewnych sytuacji twarzą w twarz. Nigdy nie zgodzę się na to, aby stać się jedynie kukiełką stojącą na wprost sztandaru. Chciałbym przekazać tę wiadomość wszystkim w świecie futbolu i poza nim. Podstawowym celem jest uświadomienie ludziom problemu, aby doszli do wniosku, że każdy może pomóc na swój sposób. Gdy jest nas wielu, możemy razem osiągnąć wspaniałe rzeczy – zdradził.

– Mój powrót do Juventusu może szokować, ponieważ wiążę się to z akceptacją roli drugiego bramkarza, jednak tylko w tym miejscu jestem do tego zdolny. Czas pokazał, że to była słuszna decyzja. Znów jestem w jednej szatni z tymi chłopakami, z którymi przeżyłem tak wiele zarówno na boisko, jak i poza nim. To dlatego wybrałem Juventus – stwierdził. 

Buffon jak dotąd uzbierał w Juventusie 658 występów, w których 312 razy nie dał się pokonać. Na swoim koncie ma on także m.in. dziewięć tytułów mistrzowskich. Z kolei w reprezentacji Włoch 41-latek rozegrał 176 spotkań.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy