Buffon: Mecz pożegnalny w reprezentacji Włoch? Jeszcze nie myślę o końcu kariery!

Buffon: Mecz pożegnalny w reprezentacji Włoch? Jeszcze nie myślę o końcu kariery!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Football Italia

Pojawiły się głosy, jakoby Roberto Mancini, selekcjoner reprezentacji Włoch, chciał w najbliższym czasie dać Gianluigiemu Buffonowi szansę pożegnania się z kadrą narodową. Bramkarz Juventusu odniósł się do tego podczas najnowszego wywiadu.

Dzisiejszego wieczoru 41-latek zwołał konferencję prasową, na której ujawnił, że został Ambasadorami Dobrej Woli ONZ i tym samym zaangażuje się w Światowy Program Żywnościowy (WFP). Przy okazji tego wydarzenia bramkarz Juventusu udzielił kilku wypowiedzi, odnosząc się również do pomysłu Roberto Manciniego, o którym pisała „La Gazzetta dello Sport”. Włoski trener ponoć rozważa powołanie do kadry Daniele De Rossiego oraz Gianluigiego Buffona w celu umożliwienia im pożegnania z reprezentacją „Azzurrich”.

– Mecz pożegnalny w reprezentacji Włoch? To miłe ze strony Manciniego, ale jeszcze nie myślę o końcu kariery! Gdybym podjął decyzję o zawieszeniu korków na kołku, a pomysł nadal byłby aktualny, czemu nie – oświadczył.

– Co do przyjęcia zaproszenia do inicjatywy ONZ, chcę jasno zaznaczyć, że moim głównym zajęciem jest gra w piłkę nożną, utrzymując się cały czas wśród najlepszych, ponieważ jestem w dobrej formie. Będzie czas, aby być na boisku i doświadczyć pewnych sytuacji twarzą w twarz. Nigdy nie zgodzę się na to, aby stać się jedynie kukiełką stojącą na wprost sztandaru. Chciałbym przekazać tę wiadomość wszystkim w świecie futbolu i poza nim. Podstawowym celem jest uświadomienie ludziom problemu, aby doszli do wniosku, że każdy może pomóc na swój sposób. Gdy jest nas wielu, możemy razem osiągnąć wspaniałe rzeczy – zdradził.

– Mój powrót do Juventusu może szokować, ponieważ wiążę się to z akceptacją roli drugiego bramkarza, jednak tylko w tym miejscu jestem do tego zdolny. Czas pokazał, że to była słuszna decyzja. Znów jestem w jednej szatni z tymi chłopakami, z którymi przeżyłem tak wiele zarówno na boisko, jak i poza nim. To dlatego wybrałem Juventus – stwierdził. 

Buffon jak dotąd uzbierał w Juventusie 658 występów, w których 312 razy nie dał się pokonać. Na swoim koncie ma on także m.in. dziewięć tytułów mistrzowskich. Z kolei w reprezentacji Włoch 41-latek rozegrał 176 spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy