Buffon: Mecz pożegnalny w reprezentacji Włoch? Jeszcze nie myślę o końcu kariery!

Buffon: Mecz pożegnalny w reprezentacji Włoch? Jeszcze nie myślę o końcu kariery!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Football Italia

Pojawiły się głosy, jakoby Roberto Mancini, selekcjoner reprezentacji Włoch, chciał w najbliższym czasie dać Gianluigiemu Buffonowi szansę pożegnania się z kadrą narodową. Bramkarz Juventusu odniósł się do tego podczas najnowszego wywiadu.

Dzisiejszego wieczoru 41-latek zwołał konferencję prasową, na której ujawnił, że został Ambasadorami Dobrej Woli ONZ i tym samym zaangażuje się w Światowy Program Żywnościowy (WFP). Przy okazji tego wydarzenia bramkarz Juventusu udzielił kilku wypowiedzi, odnosząc się również do pomysłu Roberto Manciniego, o którym pisała „La Gazzetta dello Sport”. Włoski trener ponoć rozważa powołanie do kadry Daniele De Rossiego oraz Gianluigiego Buffona w celu umożliwienia im pożegnania z reprezentacją „Azzurrich”.

– Mecz pożegnalny w reprezentacji Włoch? To miłe ze strony Manciniego, ale jeszcze nie myślę o końcu kariery! Gdybym podjął decyzję o zawieszeniu korków na kołku, a pomysł nadal byłby aktualny, czemu nie – oświadczył.

– Co do przyjęcia zaproszenia do inicjatywy ONZ, chcę jasno zaznaczyć, że moim głównym zajęciem jest gra w piłkę nożną, utrzymując się cały czas wśród najlepszych, ponieważ jestem w dobrej formie. Będzie czas, aby być na boisku i doświadczyć pewnych sytuacji twarzą w twarz. Nigdy nie zgodzę się na to, aby stać się jedynie kukiełką stojącą na wprost sztandaru. Chciałbym przekazać tę wiadomość wszystkim w świecie futbolu i poza nim. Podstawowym celem jest uświadomienie ludziom problemu, aby doszli do wniosku, że każdy może pomóc na swój sposób. Gdy jest nas wielu, możemy razem osiągnąć wspaniałe rzeczy – zdradził.

– Mój powrót do Juventusu może szokować, ponieważ wiążę się to z akceptacją roli drugiego bramkarza, jednak tylko w tym miejscu jestem do tego zdolny. Czas pokazał, że to była słuszna decyzja. Znów jestem w jednej szatni z tymi chłopakami, z którymi przeżyłem tak wiele zarówno na boisko, jak i poza nim. To dlatego wybrałem Juventus – stwierdził. 

Buffon jak dotąd uzbierał w Juventusie 658 występów, w których 312 razy nie dał się pokonać. Na swoim koncie ma on także m.in. dziewięć tytułów mistrzowskich. Z kolei w reprezentacji Włoch 41-latek rozegrał 176 spotkań.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy