Buffon pobił włoski rekord Maldiniego

Buffon pobił włoski rekord Maldiniego fot. YouTube [Juventus]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Juventus | Transfery.info

Gianluigi Buffon za sprawą występu w ligowym starciu ze SPAL 2013 (2:0) stał się najlepszym włoskim zawodnikiem pod względem liczby rozegranych meczów w karierze we wszystkich rozgrywkach.

Doświadczony bramkarz powrócił przed startem obecnego sezonu do Juventusu i pogodził się ze świadomością, że będzie pełnił jedynie funkcję zmiennika dla Wojciecha Szczęsnego.

Piłkarz miał jednak zostać zapewniony stosownymi zapisami w kontrakcie, że dostąpi zaszczytu rozegrania przynajmniej dziesięciu spotkań w barwach „Starej Damy”, a to wszystko po to, aby wymazać z kart historii wyniki osiągnięte przez Paolo Maldiniego.

Pierwszy z nich udało mu się już pobić za sprawą występu w ligowym starciu ze SPAL 2013, dzięki któremu włoski golkiper zaliczył swój 903 oficjalny mecz o stawkę w klubowej karierze (220 - Parma, 25 - PSG oraz 658 - Juventus) i tym samym pobił wyczyn legendarnego defensora Milanu, który wystąpił w 902 spotkaniach w koszulce „Rossonerich”.

Teraz Buffon ma chrapkę na poprawienie kolejnego rezultatu swojego byłego reprezentacyjnego kolegi, który zaliczył w swojej karierze 647 występów na poziomie Serie A. 41-letni bramkarz ma obecnie takich gier  642 na swoim koncie i musi pojawić się jeszcze przynajmniej sześć razy na włoskich boiskach, aby i w tym aspekcie prześcignąć Paolo Maldiniego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy