Bułka poprosił PSG o możliwość odejścia z klubu

Bułka poprosił PSG o możliwość odejścia z klubu fot. PSG
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: L'Equipe

Marcin Bułka nie chce dalej siedzieć na ławce rezerwowych i zwrócił się do działaczy Paris Saint-Germain o przychylne spojrzenie na propozycje transferowe, informuje „L'Equipe”.

Bułka mógł liczyć, że latem zostanie rezerwowym golkiperem PSG. Nic takiego się jednak nie stało, bo wykupiono Sergio Rico, który w tym momencie pełni funkcję zmiennika Keylora Navasa.

Polak zdołał raz zagrać w powoli rozkręcającym się sezonie 2020/2021, gdy Rico jeszcze nie był uprawniony, a Navas znajdował się w kwarantannie po zakażeniu koronawirusem, jednak popełnił błąd, decydujący o zwycięstwie Lens, tym samym raczej ostatecznie przekreślając swoje szanse u Thomasa Tuchela.

Jako że jego umowa z PSG obowiązuje tylko do 30 czerwca 2021 roku, w grę wchodzić może wypożyczenie, gdy francuski klub pokryje część pensji Bułki, albo definitywne rozstanie. W przypadku zgody na odejście 20-latka paryżanie musieliby ruszyć na rynek w poszukiwaniu trzeciego golkipera.

Bułka do PSG trafił latem 2019 roku na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu umowy z Chelsea, dla której grał w zespole U-23 (trzykrotnie udało mu się zasiąść na ławce rezerwowych pierwszej drużyny).

Nie wiadomo jeszcze, gdzie młodzieżowy reprezentant Polski może przenieść się tego lata, ale, jak podkreśla „L'Equipe”, cel jest jeden - wreszcie regularne występy.

AKTUALIZACJA

Tomasz Ćwiąkała z Canal+ Sport poinformował, że władze Paris Saint-Germain nie zamierzają robić zbyt dużych problemów Marcinowi Bułce i zgodzą się na jego roczne wypożyczenie, ale najpierw ten ma zgodzić się na zawarcie z klubem nowego pięcioletniego kontraktu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy