Bułka poprosił PSG o możliwość odejścia z klubu

Bułka poprosił PSG o możliwość odejścia z klubu fot. PSG
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: L'Equipe

Marcin Bułka nie chce dalej siedzieć na ławce rezerwowych i zwrócił się do działaczy Paris Saint-Germain o przychylne spojrzenie na propozycje transferowe, informuje „L'Equipe”.

Bułka mógł liczyć, że latem zostanie rezerwowym golkiperem PSG. Nic takiego się jednak nie stało, bo wykupiono Sergio Rico, który w tym momencie pełni funkcję zmiennika Keylora Navasa.

Polak zdołał raz zagrać w powoli rozkręcającym się sezonie 2020/2021, gdy Rico jeszcze nie był uprawniony, a Navas znajdował się w kwarantannie po zakażeniu koronawirusem, jednak popełnił błąd, decydujący o zwycięstwie Lens, tym samym raczej ostatecznie przekreślając swoje szanse u Thomasa Tuchela.

Jako że jego umowa z PSG obowiązuje tylko do 30 czerwca 2021 roku, w grę wchodzić może wypożyczenie, gdy francuski klub pokryje część pensji Bułki, albo definitywne rozstanie. W przypadku zgody na odejście 20-latka paryżanie musieliby ruszyć na rynek w poszukiwaniu trzeciego golkipera.

Bułka do PSG trafił latem 2019 roku na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu umowy z Chelsea, dla której grał w zespole U-23 (trzykrotnie udało mu się zasiąść na ławce rezerwowych pierwszej drużyny).

Nie wiadomo jeszcze, gdzie młodzieżowy reprezentant Polski może przenieść się tego lata, ale, jak podkreśla „L'Equipe”, cel jest jeden - wreszcie regularne występy.

AKTUALIZACJA

Tomasz Ćwiąkała z Canal+ Sport poinformował, że władze Paris Saint-Germain nie zamierzają robić zbyt dużych problemów Marcinowi Bułce i zgodzą się na jego roczne wypożyczenie, ale najpierw ten ma zgodzić się na zawarcie z klubem nowego pięcioletniego kontraktu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi Real Madryt: Ødegaard chce transferu Real Madryt: Ødegaard chce transferu OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju Manchester City z ofertą za Romelu Lukaku Manchester City z ofertą za Romelu Lukaku Reprezentacja Polski: Włosi potwierdzają, że doszło do kontaktu z Giampaolo Reprezentacja Polski: Włosi potwierdzają, że doszło do kontaktu z Giampaolo

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy