Bundesliga: Bramkarze z największą liczbą obronionych strzałów. Gikiewicz w czołówce!

2020-06-02 08:58:24; Aktualizacja: 4 lata temu
Bundesliga: Bramkarze z największą liczbą obronionych strzałów. Gikiewicz w czołówce! Fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: CIES | OptaPro

CIES Football Observatory opublikowało statystyki przedstawiające liczbę obronionych strzałów przez bramkarzy występujących na poziomie Bundesligi.

Analitycy z CIES postanowili skrzętnie wykorzystać fakt, że niemieckie rozgrywki wróciły jako pierwsze do gry z liczących się na Starym Kontynencie i na bazie otrzymanych danych od swoich partnerów z OptaPro przygotowali zestawienia przedstawiające między innymi liczbę obronionych strzałów przez bramkarzy występujących na poziomie Bundesligi.

Pod tym względem jedynym graczem, który przekroczył barierę stu obron jest Yann Sommer z Borussii Mönchengladbach. Reprezentant Szwajcarii może ponadto pochwalić się bardzo wysokim procentem zatrzymanych uderzeń, który wynosi aż 76,1%.

Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Rafał Gikiewicz z Unionu Berlin. Wiemy już, że polski zawodnik opuści szeregi beniaminka Bundesligi po zakończeniu obecnego sezonu, ale z całą pewnością nie będzie narzekał na brak zainteresowania swoją osobą, ponieważ prezentuje się bardzo dobrze na niemieckich boiskach. Pokazuje to między innymi fakt, że obronił do tej porty 94 strzały oddane w jego kierunku.

Na podium poniższego zestawienia załapał się jeszcze Jiří Pavlenka z Werderu Brema. Czech spisuje się bardzo dobrze w bramce drużyny walczącej o utrzymanie w elicie i z pewnością może odegrać w osiągnięciu tego celu olbrzymią rolę. Już teraz może się pochwalić zatrzymaniem 87 uderzeń przeciwników.

Zachęcamy także do zapoznania się ze statystykami zawodników najczęściej strzelających w kierunku bramki rywala oraz wygrywających pojedynki główkowe.

Najwięcej obronionych strzałów w Bundeslidze