Bundesliga: Fantastyczny gol Sabitzera. Lipsk zbliża się do Bayernu [WIDEO]

Bundesliga: Fantastyczny gol Sabitzera. Lipsk zbliża się do Bayernu [WIDEO] fot. Eleven Sports
Źródło: Eleven Sports

Marcel Sabizer popisał się pięknym uderzeniem w niedzielnym meczu RB Lipsk z Herthą Berlin.

W 28. minucie Sabitzer otrzymał piłkę ponad trzydzieści metrów przed bramką Herthy. 26-latek długo się nie zastanawiał i oddał potężny strzał. Stojący między słupkami Rune Jarstein nawet się nie ruszył. Dla Sabitzera to piąte trafienie w tym sezonie Bundesligi. Do tego ma na koncie trzy asysty.

Już po golu austriackiego pomocnika kolejne bramki dla Lipska zdobyli Nordi Mukiele oraz Willi Orban i goście wygrali 3:0.

Po rozegraniu 22 kolejek Lipsk plasuje się na drugim miejscu w tabeli ligi niemieckiej. Drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna ma na koncie 47 punktów i traci dwa „oczka” do pierwszego Bayernu, który w ten weekend przegrał z Eintrachtem Frankfurt 1:2.

Dodajmy, że reprezentujący barwy Herthy Krzysztof Piątek przebywał dzisiaj na murawie przez 84 minuty.