Bundesliga: Lewandowski zdobył 400. bramkę w piłce klubowej! [WIDEO] | Polak nie zagra w następnym meczu ligowym

Robert Lewandowski zdobył 30. gola w tym sezonie Bundesligi i jednocześnie 400. w piłce klubowej, trafiając do siatki w meczu Bayeru z Bayernem.

Dość niespodziewanie strzelanie w Leverkusen rozpoczął Lucas Alario, który dał prowadzenie Bayerowi w 10. minucie, wykańczając podanie Juliana Baumgartlingera. Bayern szybko odpowiedział rywalowi. Kilkanaście minut później do siatki trafił Kingsley Coman. Potem w jego ślady poszli Leon Goretzka oraz Serge Gnabry i Bayern prowadził już 3:1.

W 66. minucie doczekaliśmy się na trafienie Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Thomasa Müllera. Dla „Lewego” to 400. gol w piłce klubowej, licząc jego występy w Zniczu Pruszków, Lechu Poznań, Borussii Dortmund oraz Bayernie. Przed Polakiem, z wciąż czynnych piłkarzy, barierę tę przełamali tylko Leo Messi, Cristiano Ronaldo oraz Zlatan Ibrahimović.

Jest też zła informacja. Lewandowski ujrzał dzisiaj piątą żółtą kartkę w tym sezonie, a to oznacza, że nie zagra on w kolejnym spotkaniu ligowym Bayernu z Borussią Mönchengladbach. Podobnie ma się sprawa z Müllerem.

Bayern ostatecznie wygrał z Bayerem 4:2.