Bundesliga: Nie tylko Bayern. Drugi niemiecki klub od początku listopada nie płaci niezaszczepionym na kwarantannie

Bundesliga: Nie tylko Bayern. Drugi niemiecki klub od początku listopada nie płaci niezaszczepionym na kwarantannie fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Bild | Berliner Zeitung

Włodarze Bayernu Monachium zdecydowali się nie płacić swoim niezaszczepionym zawodnikom za czas, którzy ci spędzają na kwarantannie. Z podobnego rozwiązania już od trzech tygodni korzysta Hertha Berlin. Zdradził to cytowany przez „Bilda” i „Berliner Zeitung” Fredy Bobic.

Stołeczny klub miał już w tym sezonie poważne problemy kadrowe, wynikające właśnie z niedostępności graczy, którzy musieli zostać odizolowani od drużyny. W Herthcie znaleziono więc rozwiązania, które pomogły ustabilizować sytuację i obecnie problem już właściwie nie dotyczy drużyny Krzysztofa Piątka. O pomyśle, który znalazł zastosowanie również w Monachium, opowiedział dyrektor sportowy Fredi Bobic.

– Już od 2 listopada niezaszczepieni gracze nie otrzymują od nas wynagrodzenia za okres kwarantanny – powiedział działacz, pracujący wcześniej w Eintrachcie Frankfurt. Rozwiązanie daje pożądane efekty. W stołecznej drużynie nie ma już prawie niezaszczepionych piłkarzy. 

Pewnie na to samo liczy też Bayern Monachium, podirytowany nieodpowiedzialnymi z punktu widzenia funkcjonowania zespołu decyzjami Joshuy Kimmicha, Serge'a Gnabry'ego, Érica Maxima Choupo-Motinga i Jamala Musiali. Hertha już wcześniej przyzwyczaiła jednak swoich piłkarzy do ponoszenia odpowiedzialności za odmówienie przyjęcia szczepionki. Na początku października tacy zawodnicy musieli sami opłacać sobie testy PCR. 

W Niemczech od początku listopada obowiązuje prawo, na mocy którego pracodawca może wstrzymać niezaszczepionym wynagrodzenia na czas kwarantanny, na co niemal od razu zdecydowała się Hertha. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy