Bundesliga: Pięć najlepszych do tej pory letnich transferów

Bundesliga: Pięć najlepszych do tej pory letnich transferów fot. Bayern Monachium
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Bundesliga

Oficjalny serwis internetowy Bundesligi wybrał pięć najlepszych transferów przeprowadzonych do tej pory przez kluby z najwyższego niemieckiego szczebla.

Niemiecka federacja umożliwiła klubom rejestrację zakontraktowanych już piłkarzy 1 lipca. Faktyczne letnie okno transferowe za naszą zachodnią granicą będzie jednak trwało między 15 lipca a 5 października. Przed nami więc jeszcze sporo ciekawych ruchów, co nie znaczy, że takowych nie było już w ostatnich tygodniach.

Za najlepszy przeprowadzony do tej pory transfer uznano długo wyczekiwane przenosiny Leroya Sané z Manchesteru City do Bayernu. Mistrzowie Niemiec zapłacili za niego 49 milionów euro.

Wśród wyróżnionych znalazł się również Rafał Gikiewicz. Polski bramkarz po wygaśnięciu kontraktu z Unionem Berlin przeszedł do Augsburga. „Są niedoceniani gracze, a potem Rafał Gikiewicz. Union miał szybko wrócić do 2. Bundesligi. Polak miał jednak na to inny pomysł i z 115 obronionymi strzałami zajął pod tym względem drugie miejsce w całej Bundeslidze” - napisano.

Najlepsze transfery według Bundesligi:

1. Leroy Sane (Bayern)
Transfer z Manchesteru City;
Skrzydłowy;
24 lata.

2. Thomas Meunier (Borussia Dortmund)
Transfer z Paris Saint-Germain;
Prawy obrońca;
28 lat.

3. Hee-chan Hwang (RB Lipsk)
Transfer z Red Bull Salzburg;
Napastnik;
24 lata.

4. Lucas Tousart (Hertha Berlin)
Transfer z Olympique’u Lyon;
Defensywny pomocnik;
23 lata.
(Formalnie jest to zimowy transfer, a Hertha automatycznie wypożyczyła Francuza na pół roku do Lyonu)

5. Rafał Gikiewicz (Augsburg)
Transfer z Unionu Berlin;
Bramkarz;
32 lata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy