Był już na wylocie z Premier League, ale teraz triumfuje. Niesamowita przemiana

Był już na wylocie z Premier League, ale teraz triumfuje. Niesamowita przemiana fot. Conor Molloy/News Images/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Transfery.info

Manchester United doznał kolejnej kompromitującej porażki. Tym razem lepsze okazało się Bournemouth, które przeżywa fantastyczne chwile pod wodzą Andoniego Iraoli. Początki Hiszpana nie należały jednak do udanych.

Dzisiaj głównym tematem w Anglii będzie z pewnością kolejna porażka Manchesteru United. Erik ten Hag nie potrafi zażegnać kryzysu, a jedynie lekko zapudrować bardzo złą sytuację na Old Trafford. 

Zawodnicy Holendra w 23 spotkaniach tej kampanii zanotowali aż jedenaście porażek. Ostatnia z nich to dzieło Bournemouth.

„Wisienki” to prawdopodobnie największa niespodzianka ostatnich tygodni w Premier League. 

Andoni Iraola, który przejął zespół z Vitality Stadium w lipcu, jeszcze pod koniec października mógł mieć spakowane walizki. Hiszpan w swoich pierwszych jedenastu spotkaniach w nowym klubie zaliczył aż sześć porażek, trzy remisy i zaledwie dwa zwycięstwa. To właśnie jego ekipa wyrastała na jednego z kandydatów do spadku.

Iraola konsekwentnie trzymał się jednak swoich planów, nie bacząc na coraz gorętszą atmosferę. Działacze Bournemouth nie podjęli pochopnej decyzji i teraz mogą sobie pogratulować.

Zawodnicy 41-latka 28 października pokonali Burnley. Później nie dali rady Liverpoolowi i Manchesterowi City. Gdy terminarz stał się nieco bardziej łaskawy, zaczęli punktować.

Od 11 listopada „Wisienki” pokonały Newcastle United, Sheffield United, Crystal Palace i teraz Manchester United. W międzyczasie wpadł jeszcze remis z mocną Aston Villą.

Iraola zbiera owoce swojej pracy, zgarniając aż 13 punktów w pięciu ostatnich meczach ligowych. 

Niesamowicie dobrze zdyscyplinowany taktycznie, wymuszający błędy na rywalach zespół z Dorset zachwyca.

Szkoleniowiec z Usurbil oparł swoją taktykę na trzech podstawach: dyscyplinie, intensywności i motywacji, której z pewnością brakuje obecnie Manchesterowi United.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy