Była gwiazda Lecha Poznań do wzięcia za darmo

2024-06-17 19:08:03; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Była gwiazda Lecha Poznań do wzięcia za darmo Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Była gwiazda Lecha Poznań, a więc Pedro Tiba, szuka dla siebie nowego klubu. Jego kontrakt z Gil Vicente wygasł i na razie nie wiadomo, jaka czeka go przyszłość. Środkowy pomocnik w tym roku skończy 36 lat.

Pedro Tiba to postać, która doskonale kojarzy się fanom Lecha Poznań. Wspólnie z tym zespołem zdobył przecież ostatnie mistrzostwo Polski, będąc wtedy istotną postacią w zespole. Łącznie spędził przy Bułgarskiej cztery lata i w tym czasie może pochwalić się ponad 140 spotkaniami, 13 bramkami i 23 asystami.

Po przygodzie z Ekstraklasą przeniósł się do ojczyzny i w Portugalii w tym czasie przywdziewał trykot Gil Vicente. Jego kontrakt z tym klubem wygasł jednak 30 czerwca 2024 roku i na ten moment nie wiadomo, jaka czeka go przyszłość.

Tiba prawdopodobnie będzie chciał pozostać na Półwyspie Iberyjskim - tym bardziej że skończy w tym roku 36 lat. Środkowy pomocnik nadal może dać swojej drużynie określoną jakość, co niewątpliwie wezmą pod uwagę niektóre zespoły tamtejszej ekstraklasy.

Minione rozgrywki w jego wykonaniu to 28 spotkań, trzy bramki i dwie asysty.

Pedro Tiba poza Gil Vicente i Lechem Poznań występował też w swojej karierze dla takich drużyn, jak Braga, Chaves, Vitoria Setubal, Real Valladolid, Limianósz, AGS Kastoria oraz Tirsense.