Była współpracowniczka Roberta Lewandowskiego ujawnia. „To jego wielkie marzenie po zakończeniu kariery”

Była współpracowniczka Roberta Lewandowskiego ujawnia. „To jego wielkie marzenie po zakończeniu kariery” fot. Kanał Sportowy
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sport.pl

Była rzeczniczka prasowa Roberta Lewandowskiego Monika Bondarewicz udzieliła wywiadu dla Sport.pl, gdzie wyjawiła, jakie marzenie po zakończeniu kariery chce spełnić kapitan reprezentacji Polski.

Robert Lewandowski latem zamienił Bayern Monachium na FC Barcelonę, a kwota transakcji wyniosła 45 milionów euro. Ruch ten był podyktowany chęcią spróbowania czegoś nowego.

Choć początki były dla Polaka trudne, bo jego drużyna odpadała z Ligi Mistrzów już na etapie fazy grupowej, to wydaje się, że wszystko zmierza ku dobremu. Pierwsze trofeum w nowych barwach ma on już za sobą, a teraz wspólnie z kolegami coraz śmielej zmierza po tytuł mistrza Hiszpanii.

Napastnik w tym roku skończy 35 lat, ale na ten moment zupełnie nie myśli o zakończeniu kariery. Jego kontrakt z obecnym zespołem wygasa bowiem dopiero 30 czerwca 2026 roku i zawiera opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Na razie nie wiadomo, czy ekipa ze stolicy Katalonii to ostatni pracodawca Polaka. Pewne jest natomiast, co Lewandowski zechce robić po odwieszeniu butów na kołek. Opowiedziała o tym w rozmowie ze sport.pl jego była rzeczniczka Monika Bondarewicz.

- Marzeniem Roberta od zawsze było stworzenie szkółki piłkarskiej z prawdziwego zdarzenia. Wszystko miałoby być na najwyższym poziomie i mowa tu nie tylko o sprzęcie, ale też kadrze szkoleniowej i boiskach treningowych - stwierdził.

- Na realizację tego potrzeba jednak sporo czasu i na obecnym etapie on po prostu nie ma na to czasu. Bardzo mu jednak kibicuję, by w końcu dopiął swego, bo to otworzy drzwi do wielkiej piłki młodym chłopakom - dodała.

Robert Lewandowski rozegrał w tym sezonie łącznie 26 meczów. W tym czasie strzelił 23 gole, a do swojego dorobku dorzucił także pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy