Były gracz Śląska Wrocław imponuje formą w Niemczech
2025-12-13 16:07:44; Aktualizacja: 2 godziny temu
1. FC Magdeburg zremisował 3:3 z Holstein Kiel, a bezpośredni udział przy dwóch trafieniach gospodarzy miał Mateusz Żukowski - Polak zanotował asystę i skutecznie wykonał rzut karny.
1. FC Magdeburg w trakcie letniego okna transferowego długo zabiegał o usługi Mateusz Żukowskiego i ostatecznie jego transfer dopiął w Deadline Day. Niemców do jego pozyskania nie zniechęciła nawet kontuzją śródstopia, z którą zmagał się wówczas skrzydłowy.
Do pełni sił Polak powrócił dopiero w drugiej połowie listopada, ale jak na razie pokazuje, że warto było na niego czekać, bo kapitalnie odnajduje się w nowych barwach. W sobotnim starciu z Holstein Kiel Żukowski najpierw zapisał na swoim koncie asystę przy trafieniu Noaha Pescha, a później wykorzystał rzut karny. 24-latek znacząco przyczynił się tym do wywalczenia przez jego zespół punktu - starcie to zakończyło się remisem 3:3.
Żukowski zanotował już trzy trafienia w koszulce zespołu z Magdeburga, co oznacza, że wyrównał swój bilans bramkowy z pobytu w Śląsku Wrocław. Rzecz w tym, że barwy niemieckiego klubu reprezentował on zaledwie pięć razy, a dla „Wojskowych” rozegrał aż 66 spotkań. Jeśli chodzi o asysty, to w Magdeburgu zanotował jedną, a we Wrocławiu wykonał sześć ostatnich podań.Popularne
Kibice z pewnością trzymają kciuki, aby Żukowski utrzymał swoją formę, bo sytuacja ich klubu w tabeli nie jest do pozazdroszczenia - z dorobkiem 14 punktów po 16 kolejkach plasuje się on na 16 miejscu w tabeli.















![Gracz Górnika Zabrze może pojechać na Puchar Narodów Afryki [OFICJALNIE]](img/photos/113242/170x113/ousmane-sow.jpg)


![LaLiga: Składy na FC Barcelona – Osasuna [OFICJALNIE]](img/photos/105705/90x60/ferran-torres.jpg)


![Jednoznaczne stanowisko kibiców Liverpoolu. Tak Mohamed Salah został przywitany na Anfield [WIDEO]](img/photos/113569/90x60/liverpool-kibice.jpg)









