Były król strzelców może opuścić Bayer Leverkusen. Poszuka regularnej gry

2024-06-16 16:01:04; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Były król strzelców może opuścić Bayer Leverkusen. Poszuka regularnej gry Fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Fabrizio Romano

Adam Hložek w poszukiwaniu częstszych występów może opuścić Bayer Leverkusen - informuje Fabrizio Romano.

W sezonie 2020/2021 18-letni wówczas Adam Hložek zdobył 15 bramek i dołożył osiem asyst w barwach Sparty Praga, stając się najmłodszym graczem w historii, któremu udało się zdobyć koronę króla strzelców czeskiej ekstraklasy. Łącznie w ojczyźnie rozegrał 132 spotkania, zdobywając w nich 40 goli i 36 asyst.

Dobra dyspozycja młodziutkiego napastnika sprawiła, że o jego usługi zabiegały największe kluby Europy. Mówiło się o Borussii Dortmund, Arsenalu czy Sevilli. Finalnie, latem 2022 roku, czeski talent przeniósł się do Bayeru Leverkusen za 13 milionów euro, wiążąc się z „Aptekarzami” umową obowiązującą do końca czerwca 2027 roku.

Zaledwie 21-letni, lecz doświadczony już gracz, który w reprezentacji narodowej wystąpił 32 razy, w klubie z BayArena nie stał się jednak przewodnią postacią. W minionej kampanii pod wodzą Xabiego Alonso na boisku meldował się głównie w końcówkach meczów, gromadząc łącznie siedem trafień i pięć asyst w 36 występach.

W związku z chęcią otrzymywania regularnych szans Bayer może skłonić się ku sprzedaży swojego podopiecznego już tego lata - donosi Fabrizio Romano. Decyzja w sprawie przyszłości Hložka zapadnie po EURO 2024, na które otrzymał powołanie.