Były piłkarz Legii Warszawa napoczął zespół Fernando Santosa

2024-09-08 19:01:32; Aktualizacja: 1 godzina temu
Były piłkarz Legii Warszawa napoczął zespół Fernando Santosa Fot. TV
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

W niedzielnym meczu Ligi Narodów reprezentacja Słowacji podejmuje prowadzony przez Fernando Santosa Azerbejdżan. Na listę strzelców wpisał się były gracz Legii Warszawa Ondrej Duda.

Trzy dni temu Fernando Santos zadebiutował za sterami reprezentacji Azerbejdżanu, mierząc się ze Szwecją w Baku. Gospodarze ulegli wyżej notowanemu rywalowi 1:3. W niedzielę rozgrywa ona swój kolejny mecz w ramach grupy C1 Ligi Narodów. Tym razem zjawiła się w Koszycach na spotkaniu ze Słowacją.

Ta objęła prowadzenie w 22. minucie potyczki. Gola strzelił wtedy Ondrej Duda, który wykorzystał rzut karny, myląc bramkarza przyjezdnych. Kilka minut później zrobiło się już 2:0. Tym razem trafienie z akcji zaliczył David Strelec.

Dla 29-letniego Dudy to 15. bramka w 78. występie w narodowych barwach. Co w ogóle słychać u byłego piłkarza Legii Warszawa?

Pomocnik reprezentował jej barwy między 2014 a 2016 rokiem, przenosząc się później do Herthy za ponad cztery miliony euro. Na początku 2020 roku został wypożyczony z berlińskiego klubu do Norwich City, w którego trykocie posmakował gry w Premier League. Nieco później siedem milionów euro wyłożyło na niego 1. FC Köln.

W pierwszym sezonie w jego szeregach strzelił siedem goli i zaliczył sześć asyst w Bundeslidze. Potem było gorzej i wylądował w Hellasie Verona. Najpierw był tam wypożyczony, a w końcu go wykupiono. W ostatnim sezonie Serie A uzbierał jedno trafienie i cztery asysty. W nowym do tej pory pojawił się na murawie trzykrotnie i asystował przy jednym z goli w meczu z SSC Napoli (3:0).