Były podopieczni Michała Probierza przypomina się selekcjonerowi. Strzelił gola na wagę remisu

Były podopieczni Michała Probierza przypomina się selekcjonerowi. Strzelił gola na wagę remisu fot. Dziurek / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Michał Helik zdobył bramkę dla Huddersfield Town w doliczonym czasie gry, dającą remis jego zespołowi z Coventry City (1:1).

Środkowy obrońca występuje regularnie na zapleczu Premier League od września 2020 roku.

Początkowo bronił on barw Barnsley, gdzie zbierał na tyle pochlebne recenzje, że momentalnie postawił na niego Paulo Sousa po objęciu sterów nad reprezentacją Polski.

Wraz z jego odejściem przestał otrzymywać powołania od Czesława Michniewicza oraz Fernando Santosa. Niewykluczone, że teraz ulegnie to zmianie po objęciu sterów nad kadrą narodową przez Michała Probierza, z którym miał okazję współpracować w Cracovii, z której wyemigrował na Wyspy Brytyjskie.

Michał Helik broni od przeszło roku barw Huddersfield Town, gdzie zbiera pochlebne recenzje za notowane występy.

W meczu ósmej serii gier w Championship potwierdził ten fakt za sprawą zanotowania trafienia na wagę remisu w doliczonym czasie gry przeciwko Coventry City.

Tym samym 28-letni defensor przypomniał się nowemu selekcjonerowi w najlepszy możliwy sposób i być może zostanie przez niego uwzględniony przy okazji październikowych powołań na spotkania przeciwko Wyspom Owczym i Mołdawii w ramach eliminacji EURO 2024.

Środkowy obrońca rozegrał łącznie osiem meczów w tym sezonie i dwa razy wpisał się na listę strzelców.

Jego klub po wywalczonym punkcie plasuje się na odległym 17. miejscu w tabeli. Warto jednak odnotować fakt, że od czterech pojedynków nie zaznał goryczy porażki. Dzięki temu wywalczył osiem z dziewięciu posiadanych „oczek”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Bayern Monachium na deskach. Dostał lanie od Eintrachtu Frankfurt [WIDEO] Bayern Monachium na deskach. Dostał lanie od Eintrachtu Frankfurt [WIDEO] Piłkarz Górnika Zabrze zaskoczył. „Myślałem już, że okaże się niewypałem” [WIDEO] Piłkarz Górnika Zabrze zaskoczył. „Myślałem już, że okaże się niewypałem” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy