Były zawodnik Legii Warszawa z ostrą oceną Kacpra Tobiasza. „Był przereklamowany. Pajacuje”

Były zawodnik Legii Warszawa z ostrą oceną Kacpra Tobiasza. „Był przereklamowany. Pajacuje” fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Super Express

Legia Warszawa znalazła się w trudnym położeniu. Duża krytyka wylała się zwłaszcza na Kacpra Tobiasza, który ma za sobą kilka nieudanych występów. O 21-latku w rozmowie z „Super Expressem” wypowiedział się były bramkarz „Wojskowych”, Jacek Kazimierski.

Legia Warszawa przed sezonem zgłaszała spore ambicje. Po wykaraskaniu się z kryzysowych momentów i zajęciu w lidze drugiego miejsca naturalnie stawiano przed nią duże oczekiwania.

Udane początki sezonu odeszły w zapomnienie. Stołeczna drużyna najpierw odpadła w 1/8 finału Pucharu Polski z Koroną Kielce, a następnie w rozczarowującym stylu w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy z Molde.

Podopiecznym Kosty Runjaicia pozostała zatem jedynie rywalizacja w rozgrywkach Ekstraklasy. Nie będzie to łatwe, biorąc pod uwagę liczbę zespołów zaangażowanych w walkę o mistrzostwo i pięciopunktową stratę do liderującej Jagiellonii Białystok.

Na Łazienkowskiej panuje nerwowa atmosfera. Spora część kibiców domaga się zwolnienia niemieckiego trenera i odsunięcia od pierwszego składu Kacpra Tobiasza.

21-latek nie prezentuje w tym sezonie najlepszej formie. Na jego koncie widnieje kilka kosztownych błędów, o których trudno zapomnieć.

Sprawę Tobiasza poruszył w rozmowie z „Super Expressem” Jacek Kazimierski.

- Wszystko odbywa się na żywioł, ale generalnie postawiono na Tobiasza. Chcą go sprzedać, zarobić parę groszy i to jest główny cel, ale to nie przynosi nic dobrego drużynie. Taka jest moja ocena. [...] Według mnie był trochę przereklamowany. Najpierw powinien dobrze zagrać w Legii, wyciągnąć drużynie parę meczów i wtedy należałoby w niego inwestować. Jest prawdą, że ta kadra mogła mu zaszkodzić, bo ma tendencje do liderowania. Nie mówię o jego interwencjach bramkarskich, ale trochę pajacuje w bramce swoim zachowaniem. A to krzyczy, a to coś pokazuje - powiedział bramkarz Legii Warszawa w latach 1978-1987.

- Co do jego umiejętności bramkarskich, to może brakuje mu sprawności, no i ciągle wypuszcza te piłki. To nie jest bronienie fachowe, że przykryje piłkę, ale odbija przed siebie i rywale to wykorzystują - dodał Kazimierski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Koniec sezonu dla czołowego gracza Korony Kielce. Kibice w szale [OFICJALNIE] Koniec sezonu dla czołowego gracza Korony Kielce. Kibice w szale [OFICJALNIE] Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy