Cabaye do MLS?!

Cabaye do MLS?! fot. Al-Nasr
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Le Progrès

Według „Le Progrès” Johan Cabaye rozważa wyjazd do Major League Soccer.

34-latek znany z doskonale bitych stałych fragmentów gry, zaledwie przed rokiem trafił do AS Saint-Étienne i po rozegraniu 21 spotkań (gol i asysta), nastawia się on na zmianę pracodawcy. Doskonale świadczy o tym fakt, że choć miał on okazję występu w finale Pucharu Francji (24 lipca z Paris Saint-Germain), odrzucił propozycję podpisania aneksu do umowy i obecnie jest on wolnym zawodnikiem.

Jak podaje „Le Progrès”, stało się tak, ponieważ Cabaye myśli o transferze do Stanów Zjednoczonych, gdzie mógłby poznać zwyczaje w nowym dla siebie kraju. Pamiętajmy bowiem, że jak dotąd, poza ojczyzną, środkowy pomocnik grał w Anglii (Newcastle United oraz Crystal Palace) i Zjednoczonych Emiratach Arabskich (Al-Nasr).

Na razie nie wiadomo, do jakiego klubu miałby konkretnie trafić doświadczony Francuz, lecz wydaje, że nie powinien on mieć większych problemów ze znalezieniem nowego miejsca zatrudnienia.

Cabaye to 48-krotny reprezentant „Trójkolorowych”, który uczestniczył z kadrą w takich turniejach jak EURO 2012, Mistrzostwa Świata 2014 oraz EURO 2016. We Francji dotarł on do finału rozgrywek i choć nie zagrał w nim ani minuty, otrzymał brązowy medal (lepsza okazała się Portugalia).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO] Wisła Kraków: Rosną szanse na definitywny transfer Turgemana Wisła Kraków: Rosną szanse na definitywny transfer Turgemana

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy