Cardiff City domaga się 120 milionów euro w sprawie tragicznie zmarłego Emiliano Sali

Cardiff City domaga się 120 milionów euro w sprawie tragicznie zmarłego Emiliano Sali fot. Sebastien Salom Gomis / Sipa / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

Cardiff City oszacowało, że w wyniku tragicznej śmierci Emiliano Sali klub poniósł straty w wysokości 120,2 miliona euro. To kwota, jakiej Walijczycy domagają się od FC Nantes - informuje „L’Équipe”.

Zimą 2019 roku „The Bluebirds” przeprowadzili największy transfer w swojej historii. Za 22 miliony euro sprowadzony został Emiliano Sala.

W wyniku tragedii, jaka spotkała Argentyńczyka, piłkarz nie zagrał ani jednego spotkania dla swojego nowego klubu.

Podczas podróży powrotnej znad Sekwany awionetka ze środkowym napastnikiem na pokładzie spadła do kanału La Manche. W wyniku tego zdarzenia śmierć ponieśli pilot oraz pasażer.

Służby odkryły szereg nieprawidłowości dotyczących lotu, a rodzina musiała poszukiwać ciała zawodnika na własną rękę.

Jednocześnie przed sądem FC Nantes dochodziło swoich praw w sprawie opłaty transferowej.

Cardiff City przegrało zarówno przed FIFA, jak i Trybunałem Arbitrażowym do spraw Sportu w Lozannie. Konsekwencją tego było zapłacenie wspomnianych 22 milionów.

Już wtedy Walijczycy informowali, że planują walczyć o odszkodowanie z powodu poniesionych start, jak spadek do Championship czy szkody moralne.

„L’Équipe” donosi, że ekipa z Cardiff City Stadium przeszła do ofensywy. O godzinie 14:00 złożono do Sądu Handlowego w Nantes wniosek o wypłatę przez francuski klub sumy 120,2 miliona euro.

Zważywszy na ten fakt, wkrótce czeka nas następny akt batalii sądowej obu drużyn.

Sala strzelił dla „Kanarków” 48 goli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy