Carlo Ancelotti: Mój dziadek walczył na pierwszej wojnie światowej, ojciec na drugiej. Wojna to horror

Carlo Ancelotti: Mój dziadek walczył na pierwszej wojnie światowej, ojciec na drugiej. Wojna to horror fot. RemotePhotoPress / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca | AS | Real Madrid TV

Carlo Ancelotti, trener Realu Madryt, został zapytany o działania zbrojne Rosji na terenie Ukrainy i samopoczucie Andrija Łunina. Włoch zdecydował się opowiedzieć o swoich osobistych odczuciach.

Od czwartku Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą, a reszta Europy oraz Stany Zjednoczone próbują dopomóc zaatakowane państwo, opierając swoje działania głównie na wszelkiego rodzaju zakazach i sankcjach.

Na zaatakowanym terenie przebywa matka bramkarza „Królewskich” Andrija Łunina, jak i wielu jego przyjaciół. Czymś normalnym jest zatem to, że cała sytuacja bezpośrednio go dotyka. Jak wyznał szkoleniowiec madryckiej ekipy, widać to jak na dłoni po jego zachowaniu.

– Rozmawiałem z nim osobiście, robił to także prezydent, aby okazać mu naszą sympatię. Wojna to horror, jedyne, co możemy zrobić, to być blisko niego - oznajmił Carlo Ancelotti.

– Widać po nim, że nie ma już w nim tego ducha, co wcześniej. W Kijowie ma bliskich sobie ludzi, matkę i przyjaciół, i to normalne, że się martwi. Trening mu pomaga i jest w tym bardzo profesjonalny - dodał.

Jednocześnie 62-latek został zapytany o własne przemyślenia.

– Zgadzam się z Rafaelem Nadalem, że w XXI wieku bardzo rzadko dochodzi do takich sytuacji. Trzeba się nad tym zastanowić i mieć nadzieję, że wkrótce problem zostanie rozwiązany. To prawda, że w 2022 roku to coś niespotykanego. Sam to przeżywam. Mój dziadek walczył na pierwszej wojnie światowej, ojciec na drugiej. Wiele mi opowiadali. Wojna to horror! – stwierdził.

Przy okazji Ancelotti dał do wiadomości, że w najbliższym meczu z Rayo Vallecano nie zagrają Gareth Bale oraz David Alaba. Obaj zmagają się bowiem z przeciążeniem mięśniowym. Planowo do jego dyspozycji mają wrócić w przyszłym tygodniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy