Casillas dokona niemożliwego? Hiszpan coraz bliższy powrotu na boisko!

Casillas dokona niemożliwego? Hiszpan coraz bliższy powrotu na boisko!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Iker Casillas (Twitter)

Iker Casillas znajduje się w coraz lepszej kondycji i niewykluczone, że w przeciągu kilku miesięcy powrócić do zawodowego uprawiania futbolu.

Doświadczony bramkarz dość niespodziewanie zasłabł podczas jednego z treningów FC Porto na początku maja i został natychmiast przewieziony do szpitala. Z kolei tam stwierdzono, że 38-letni zawodnik doznał zawału mięśnia sercowego i musiał poddać się zabiegowi.

Większość lekarzy nie miała wątpliwości po jego zakończeniu i twierdziła, że Hiszpan nie wróci już do uprawiania futbolu na zawodowym poziomie. Inne zdanie na ten temat miał jednak sam zainteresowany, który od razu rozpoczął długotrwałą walkę o powrót na boisko i obecnie wiele na to wskazuje, że znajduje się na właściwej drodze do osiągnięcia wyznaczonego celu.

- Rozpocząłem nową fazę rehabilitacji. Powiedzmy, że muszę wymagać od serca czegoś więcej. Stopniowo. Nie ma pośpiechu - napisał Iker Casillas w odpowiedzi na pytanie zadane przez jednego z fanów na Twitterze.

Kluczowy dla dalszej przyszłości doświadczonego bramkarza będzie grudzień, kiedy to piłkarz przejdzie szereg badań. Jeśli ich wyniki będą pozytywne, to wówczas 38-latek otrzyma zgodę do powrotu do normalnych treningów w FC Porto, gdzie pełni obecnie funkcję „łącznika” pomiędzy piłkarzami pierwszej kadry, trenerem a dyrekcją. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO] Wisła Kraków: Rosną szanse na definitywny transfer Turgemana Wisła Kraków: Rosną szanse na definitywny transfer Turgemana

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy