CD Leganés z wyrównaniem rekordu sprzedażowego tuż po spadku [OFICJALNIE]

2025-07-16 11:06:57; Aktualizacja: 5 godzin temu
CD Leganés z wyrównaniem rekordu sprzedażowego tuż po spadku [OFICJALNIE] Fot. RB Lipsk
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: CD Leganés | RB Lipsk

CD Leganés potwierdziło rekordową sprzedaż. Za 20 milionów euro do RB Lipsk trafił Yan Diomande.

„Hodowcy Ogórków” właśnie wyhodowali dorodny okaz i postanowili na nim zarobić. Kiedy z ofertą zgłosił się RB Lipsk, klub nie zastanawiał się dwa razy.

Przedstawiciel Bundesligi za piłkarza z zaledwie 10 występami w seniorskiej piłce (dwa gole i asysta) zdecydował się zapłacić 20 milionów euro. Na tyle opiewała klauzula wykupu.

Na ostatniej prostej „Byki” próbował uprzedzić Bayer 04 Leverkusen, ale nie zdołał dokonać przechwytu.

Efektem tego jest podpisanie przez 18-latniego Iworyjczyka umowy ważnej do połowy 2030 roku.

Jak wyznał sam zawodnik, po przeprowadzce na Red Bull Arenę liczy on, że będzie mógł się nadal rozwijać.

– Jest wiele przykładów na to, że klub jest idealnym miejscem dla młodych zawodników do rozwoju na wysokim poziomie. Ludzie odpowiedzialni za klub chcą grać szybki, atakujący futbol, to bardzo dobrze pasuje do moich umiejętności – oświadczył najnowszy nabytek niemieckiej ekipy.

Dla CD Leganés jest to wyrównanie rekordu sprzedażowego, który padł przy okazji odejścia Youssefa En-Nesyriego do Sevilli.

Na uwagę zasługuje fakt, że gracz trafił do Hiszpanii zimą w ramach transakcji bezgotówkowej.

Taki zastrzyk gotówki pozwoli sfinansować kilka transferów, co z pewnością może przyczynić się do szybkiego powrotu drużyny na poziom LaLigi.

***

Największe sprzedaże w historii CD Leganés

1. Youssef En-Nesyri (do Sevilli) - 20 milionów euro

-. Yan Diomande (do RB Lipsk) - 20 milionów euro

3. Martin Braithwaite (do FC Barcelony) - 18 milionów euro