Čeferin: Sezon w Europie będzie dokończony

Čeferin: Sezon w Europie będzie dokończony
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: beIN SPORTS

Aleksander Čeferin, prezydent UEFA, zapewnił, że sezon w europejskich puchar zostanie dograny do końca.

Obecnie, z uwagi na pandemię koronawirusa, większość piłkarskich lig zostało wstrzymanych. To dotyczy również Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, a więc sztandarowych rozgrywek UEFA. Trwają już jednak prace nad ich restartem, co finalnie ma nastąpić w sierpniu.

– Mamy konkretny pomysł, ale musimy poczekać na zatwierdzenie daty przez Komitet Wykonawczy UEFA. Na ten moment mogę powiedzieć, że sezon w Europie będzie dokończony. Jeśli obecny stan rzeczy się utrzyma, to skończymy rozgrywki w sierpniu – oznajmił Słoweniec.

– Aktualnie wszystko wygląda tak, że jestem pewny dokończenia rozgrywek UEFA. Myślę, że jednocześnie większość lig dokończy zmagania – dodał.

– Te ligi, w których się na to nie zdecydują, będą musiały podjąć decyzję we własnym gronie. Jeśli jednak drużyny będą chciały grać w europejskich pucharach, to wciąż muszą przebrnąć przez eliminacje – kontynuował.

– Jeśli jakiś zespół nie może grać we własnym kraju, to trzeba zorganizować mu neutralny grunt. Nie widzę powodu, dla którego francuski rząd miałby nie pozwolić na grę bez publiczności. Trzeba jednak poczekać – zakończył.

W kontekście ostatniej wypowiedzi musimy pamiętać o zakończonym sezonie w Ligue 1 i będących na etapie fazy pucharowej Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain oraz Olympique’u Lyon. Wstępnie kluby do gry w europejskich pucharach mają wrócić już trzeciego sierpnia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy