Čeferin: Sezon w Europie będzie dokończony

Čeferin: Sezon w Europie będzie dokończony
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: beIN SPORTS

Aleksander Čeferin, prezydent UEFA, zapewnił, że sezon w europejskich puchar zostanie dograny do końca.

Obecnie, z uwagi na pandemię koronawirusa, większość piłkarskich lig zostało wstrzymanych. To dotyczy również Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, a więc sztandarowych rozgrywek UEFA. Trwają już jednak prace nad ich restartem, co finalnie ma nastąpić w sierpniu.

– Mamy konkretny pomysł, ale musimy poczekać na zatwierdzenie daty przez Komitet Wykonawczy UEFA. Na ten moment mogę powiedzieć, że sezon w Europie będzie dokończony. Jeśli obecny stan rzeczy się utrzyma, to skończymy rozgrywki w sierpniu – oznajmił Słoweniec.

– Aktualnie wszystko wygląda tak, że jestem pewny dokończenia rozgrywek UEFA. Myślę, że jednocześnie większość lig dokończy zmagania – dodał.

– Te ligi, w których się na to nie zdecydują, będą musiały podjąć decyzję we własnym gronie. Jeśli jednak drużyny będą chciały grać w europejskich pucharach, to wciąż muszą przebrnąć przez eliminacje – kontynuował.

– Jeśli jakiś zespół nie może grać we własnym kraju, to trzeba zorganizować mu neutralny grunt. Nie widzę powodu, dla którego francuski rząd miałby nie pozwolić na grę bez publiczności. Trzeba jednak poczekać – zakończył.

W kontekście ostatniej wypowiedzi musimy pamiętać o zakończonym sezonie w Ligue 1 i będących na etapie fazy pucharowej Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain oraz Olympique’u Lyon. Wstępnie kluby do gry w europejskich pucharach mają wrócić już trzeciego sierpnia.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy