Celta Vigo wykupi obrońcę. Jest zielone światło na transfer

Celta Vigo wykupi obrońcę. Jest zielone światło na transfer
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek
Źródło: Fabrizio Romano

Celta Vigo pozyska Unaia Núñeza w ramach transferu definitywnego - informuje Fabrizio Romano. Defensor przebywa aktualnie w zespole Rafy Beníteza na wypożyczeniu z Athleticu.

Klub z Estadio Balaídos dopiął wszelkie formalności związane z transferem 27-letniego stopera - zapewnił włoski dziennikarz. Athletic otrzyma około 10 milionów euro wraz z dodatkami za sprzedaż piłkarza, który z Celtą zwiąże się pięcioletnią umową, a więc do 30 czerwca 2029 roku.

Núñez występuje w trykocie „Celestes” od lipca 2022 roku, kiedy to został wypożyczony na jeden sezon z Athleticu. W umowie zawarto jednak opcję przedłużenia pobytu stopera w Vigo na następną kampanię.

Ponadto znalazł się w niej zapis o możliwości późniejszego wykupu. Z niej mają zamiar skorzystać teraz działacze siedemnastej siły LaLigi. Niebawem powinniśmy otrzymać oficjalny komunikat w tej sprawie.

Unai Núñez jest wychowankiem Athleticu. Przebijał się przez kolejne szczeble drużyn młodzieżowych, aż wreszcie zagościł w pierwszej drużynie, gdzie wystąpił w 116 spotkaniach.

Jego pozycja w zespole z kraju Basków uległa znacznemu pogorszeniu w sezonie 2021/2022. Brak regularnej gry skłonił go do skorzystania z opcji wypożyczenia do Celty Vigo.

W jej barwach Núñez zanotował dotychczas 69 występów, które okrasił bramką i dwoma asystami. Bieżące rozgrywki ligowe to dla niego wszystkie mecze rozegrane od deski do deski. 

Sytuacja zespołu Rafy Beníteza w tabeli LaLigi nie wygląda jednak już tak optymistycznie. Zajmuje on dopiero 17. miejsce z przewagą pięciu punktów nad strefą spadkową.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy