Cezary Kulesza wybiera nowego selekcjonera. Ogłoszenie nazwiska w symbolicznym miejscu

Cezary Kulesza wybiera nowego selekcjonera. Ogłoszenie nazwiska w symbolicznym miejscu fot. Mikolaj Barbanell / shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Prezes Cezary Kulesza na wtorkowym nieformalnym spotkaniu z działaczami PZPN-u przedstawi nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski - przekonuje Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”.

W najbliższych godzinach trafią do mediów nieoficjalne lub nawet oficjalnie wieści w kontekście wyboru następcy zwolnionego Fernando Santosa ze stanowiska opiekuna „Biało-Czerwonych”.

Realizację takiego scenariusza wieszczy Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”. Uważa on, że prezes Cezary Kulesza już na nieformalnym wtorkowym spotkaniu z działaczami PZPN-u przedstawi im nowego selekcjonera reprezentacji Polski, a nie jak wcześniej sugerowano podda główne kandydatury pod dyskusję.

Następnie na środowych obradach zarządu wskazany szkoleniowiec zostanie zatwierdzony i zaprezentowany na konferencji prasowej w warszawskim hotelu Double Tree by Hilton, czyli miejscu symbolicznym dla reprezentacji narodowej, gdzie rozpoczyna ona każde krajowe zgrupowanie.

W kuluarach wciąż brakuje jednomyślności w sprawie obsadzenia wolnego miejsca po portugalskim szkoleniowców.

Pewne wydaje się jedynie to, że od październikowych meczów eliminacyjnych EURO 2024 za wyniki naszej drużyny narodowej będzie odpowiadał jeden z trójki polskich trenerów - Marek Papszun, Michał Probierz lub Jan Urban.

Wiceprezes Mieczysław Golba zasugerował na łamach Sport.TVP.pl, że największe szanse na objęcie sterów nad „Biało-Czerwonymi” daje dwóm ostatnim kandydatom. Z kolei w mediach uważa się, że Cezary Kulesza dokonał wyboru pomiędzy pierwszymi dwoma nazwiskami.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że 61-letni działacz najchętniej sięgnąłby po swojego wieloletniego pracownika na poziomie klubowym i obecnego selekcjonera reprezentacji Polski U-21 - Probierza, ale wziął też pod uwagę to, że opinia publiczna woli Papszuna.

Z tego też powodu trudno wyrokować, jaką ostateczną decyzję podjął prezes PZPN-u, którą oznajmi na wtorkowym spotkaniu z członkami zarządu przed formalnymi obradami zaplanowanymi na środę 20 września.

Nie można też kategorycznie wykluczyć, że wyciągnie on asa z rękawa i postawi na kogoś, kto rzadziej przewijał się w medialnych doniesieniach lub w ogóle go w nich nie było. To wydaje się jednak mało prawdopodobne ze względu na sytuację, w której znajduje się reprezentacja Polski w trwających kwalifikacjach Mistrzostw Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tite o krok od powrotu na ławkę trenerską. Możliwa hitowa roszada Tite o krok od powrotu na ławkę trenerską. Możliwa hitowa roszada Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy