Cezary Kulesza ze stanowczym stanowiskiem w sprawie decyzji UEFA na temat rosyjskich drużyn. „To jedyna słuszna decyzja” [OFICJALNIE]

Cezary Kulesza ze stanowczym stanowiskiem w sprawie decyzji UEFA na temat rosyjskich drużyn. „To jedyna słuszna decyzja” [OFICJALNIE] fot. Mikolaj Barbanell / shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Cezary Kulesza [Twitter]

UEFA planuje przywracać stopniowo rosyjskie zespoły do rozgrywek pod jej szyldem, co zostało zakomunikowane podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego. Cezary Kulesza zajął stanowcze stanowisko w tej sprawie.

Rosyjskie drużyny reprezentacyjne i klubowe pozostawały wykluczone z rozgrywek spod egidy UEFA. To pokłosie napaści militarnej na terytorium Ukrainy rozpoczętej w lutym ubiegłego roku.

Dlatego na próżno szukać seniorskiej kadry Rosji w trwających eliminacjach do Mistrzostw Europy. Wcześniej miała zmierzyć w finale baraży o awans na Mistrzostwa Świata w Katarze. Po stanowczej reakcji Polskiego Związku Piłki Nożnej do spotkania nie doszło, a podopieczni Walerija Karpin zostali wykluczeni z turnieju.

Na wczorajszym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA w Limassolu przedstawiono plan stopniowego przywracania rosyjskich zespołów do rozgrywek. Pierwsze efekty już widać.

Oficjalnie przywrócono do rywalizacji zespoły do lat 17. Będą one mogły występować w rozgrywkach młodzieżowych i dziecięcych. Sprzeciw tej decyzji wyraziła już angielski związek FA, która zapowiedział, że nie zezwoli na żadnym poziomie na rywalizację z zawodnikami z mocarstwa. Teraz stanowisko zajął PZPN.

- Z zaskoczeniem przyjąłem wczorajsze oświadczenie Komitetu Wykonawczego UEFA. Jeśli rosyjskie drużyny narodowe zostaną dopuszczone do rozgrywek, nasze reprezentacje narodowe nie będą z nimi rywalizować. To jedyna słuszna decyzja - napisał na Twitterze prezes Cezary Kulesza.

W najbliższym czasie prawdopodobniej więcej federacji przedstawi podobne zdanie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Hajto ma rywala. Pojedynek dwóch byłych reprezentantów Polski w Clout MMA OFICJALNIE: Tomasz Hajto ma rywala. Pojedynek dwóch byłych reprezentantów Polski w Clout MMA

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy